Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Kubilius užstoja Vitalijų Gailių, dėl Vytauto Giržado nėra užtikrintas

Andrius Kubilius, Raimundas Palaitis
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / A.Kubilius ir R.Palaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo Antikorupcijos komisijai, tiriančiai Finansinių nusikalimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo aplinkybes, trečiadienio rytą į klausimus atsakęs premjeras Andrius Kubilius kategoriškai atmeta inkriminacijas esą jis formulavęs klausimus buvusio FNTT vadovo Vitalijaus Gailiaus tyrimui poligrafu.

Premjeras tvirtina vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui ir krašto apsaugos ministrei Rasai Juknevičienei raštą siuntęs jau žinodamas apie tai, kad V.Gailius pasiprašė būti patikrinamas dar kartą.

„Prašau atliekant pakartotinį tyrimą poligrafu FNTT direktoriui V.Gailiui tiksliai nustatyti, ar minėtas pareigūnas galėjo pateikti informaciją apie lapkričio 14 d. pradėtą ikiteisminį tyrimą „Snoro“ banko atžvilgiu ir apie planuojamus „Snoro“ banko vadovų sulaikymus „Lietuvos ryto“ dienraščio žurnalistams, redaktoriams, kurie vėliau parengė lapkričio 15 d. publikaciją“, – rašoma  A.Kubiliaus rašte, kurį R.Palaitis laiko premjero spaudimo teisėsaugai įrodymu.

Tačiau pats premjeras įsitikinęs, kad tokio rašto spaudimu jokiu būdu negalima laikyti.

„Nėra jokių konkrečių klausimų. Kaip formuluoti klausimus sprendžia patys tyrėjai. Tai kaip aš galiu spausti tokiu raštu?“ – retoriškai klausė A.Kubilius.

Pakartotinio tyrimo poligrafu duomenys V.Gailiui buvo palankūs. Premjero teigimu, abejonių dėl jo sugebėjimų dirbti FNTT vadovu kilo tik tada, kai V.Gailius atsisakė atleisti taip pat poligrafu tikrintą pavaduotoją Vytautą Giržadą.

„Pono V.Gailiaus atveju tenka konstatuoti, kad ponas V.Gailius neteko teisės dirbti su slapta informacija visiškai nepriklausomai nuo poligrafinių tyrimų. (...) Abejonių kilo ir sprendimai buvo priimti tik po to, kai jis nesutiko atleisti savo pavaduotojo. Mano manymu, tokia motyvacija nėra visiškai atitinkanti įstatyminius reikalavimus“, – įsitikinęs premjeras.

Tuo tarpu V.Giržado, kurio patikra poligrafu nebuvo jam palanki, A.Kubilius taip kategoriškai ginti nestoja.

Paklaustas, ar V.Giržadas taip pat nekelia jokių abejonių, premjeras sakė, kad „komisija turi baigti darbą, o tada būtų galima priimti tinkamą sprendimą“.

15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr./Vytautas Giržadas
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr./Vytautas Giržadas

Trečiadienį Seimo Antikorupcijos komisija sės formuoti tyrimo išvadų. Pačiose komisijos išvadose ketinama užduoti klausimų ir prezidentei Daliai Grybauskaitei. Jos atsakymų prieš skelbiant išvadas nebus laukiama. Pasak L.Kernagio, taip elgiamasi „nenorint tyrimo užtęsti begalybę“.

Labai aptakiai apie išvadų turinį kalbantis L.Kernagis užsimena, kad trečiadienį gali pateikti ir sensacingų naujienų.

„Galbūt rytoj mes turėsime ir sensacingą naujieną. Galbūt. O galbūt ir ne“, – sakė jis antradienį, kalbėdamas apie „Lietuvos ryto“ vyriausiojo redaktoriaus Gedvydo Vainausko atsakymus komisijai.

Pasak jo, komisijai  jau aiškėja, kas nutekino informaciją „Lietuvos rytui“.

Antradienį komisija apklausė atsistatydinusį generalinio prokuroro pavaduotoją Andrių Neverą, „Lietuvos ryto“ vyriausiąjį redaktorių Gedvydą Vainauską.

Be to, komisija jau dukart apklausė vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį. Taip pat komisijai antradienį į klausimus atsakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Žimantas Pacevičius, psichologė Kristina Vanagaitė.

Praėjusią savaitę buvo apklausti vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, buvę FNTT vadovai – direktorius Vitalijus Gailius ir jo pavaduotojas Vytautas Giržadas, Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinis direktorius Gediminas Grina ir jo pavaduotojas Romualdas Vaišnoras.

Komisijai jau liudijo generalinis prokuroras Darius Valys ir jo pavaduotojas Darius Raulušaitis, Krašto apsaugos ministerijos Antrojo operatyvinių tarnybų departamento direktorius Juozas Kačergius ir poligrafologas Vitas Saldžiūnas. Savo noru komisijai atsakyti į klausimus panoro prezidentės vyriausiasis patarėjas Jonas Markevičius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min