Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 23d. 12:30 , atnaujinta: 2012 vasario 23d. 12:55

Antikorupcijos komisijos pirmininkas: informacija iš susitikimo prokuratūroje galėjo „išeiti“ ir per langą

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra

Generalinėje prokuratūroje vykęs Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) pareigūnų ir prokurorų susitikimas nebuvo pakankamai įslaptintas, nustatė Seimo Antikorupcijos komisija. Jos pirmininkas Ligitas Kernagis sako, kad to susitikimo pokalbius apie ketinimus nacionalizuoti „Snorą“ galėjo girdėti ir nutekinti ne tik šeši susitikimo dalyviai, bet ir šalia generalinio prokuroro pavaduotojo Dariaus Raulušaičio kabineto buvę asmenys, ar net už lango specialia įranga pasinaudoję žmonės.

„Posėdis, kuriame dalyvavo ir iš kurio buvo dalinai, manomai nutekinta informacija nebuvo slaptas prokuratūroje. Tas dalykas mus labiausiai nustebino, nes į patalpą, kurioje vyko tas posėdis vaikščiojo daug žmonių, buvo darinėjamos durys. Pats generalinis prokuroras nepaneigė, jog informaciją buvo galima išgirsti net ir iš už durų arba su tam tikra įranga per langą. Šitie atsakymaisuponuoja, kad reikia žymiai giliau ieškoti pačio šaltinio, kas nutekino informaciją“, – žurnalistams po posėdžio sakė L.Kernagis.

Be to, išsiaiškino komisija, visi posėdžio dalyviai jame turėjo mobiliuosius telefonus.

„Posėdis tikrai negali būti vadinamas slaptu“, – įsitikinęs Antikorupcijos komisijos vadovas.

Tai, kad posėdis buvo gana atviras Antikorupcijos komisijai paaiškėjo tik ketvirtadienį. Apie tai informavo Generalinės prokuratūros vadovai.

Todėl, anot L.Kernagio, komisija ketina sudaryti sąrašą visų galimai prie tos informacijos prisilietusių žmonių tam, kad būtųgalima juos visus patikrinti poligrafu.

„Iš komisijos yra iniciatyva, kad poligrafu būtų patikrintas ir pats generalinis prokuroras. Nežinau, ar mes galime to prašyti. Matyt, tai siūlyti turėtų pati prezidentė“, – mano L.Kernagis.

G.Vainausko neklausė

Be to, komisija apstulbo sužinojusi, kad iki šiol informacijos nutekėjimo šaltinio nebandė aiškintis apklausiant pačius „Lietuvos ryto“ darbuotojus. Apklaustas nebuvo net „Lietuvos ryto“ vyriausiasis redaktorius Gedvydas Vainauskas.

„Labiausiai mus nustebino, kad lapkričio 15 d., kai išėjo straipsnis apie „Snorą“ „Lietuvos ryte“ nebuvo imtasi jokių priemonių. Nebuvo sekami telefonai, sekami atitinkami žmonės. Galų gale pats Gedvydas Vainauskas nebuvo apklaustas“, -  stebėjosi L.Kernagis.

Pasak jo, kol kas komisijai neaišku, ar V.Giržado ir V.Gailiaus atleidimas buvo teisėtas. Tai esą priklauso nuo Poligrafo įstatymo traktavimo.

„Skirtingi pareigūnai skirtingai jį traktuoja. VSD vadas sako, kad jie tik teikia kaip informaciją. Tai nebuvo kaltinimas, nuosprendis, o ministro prerogatyva buvo spręsti, kaip elgtis. Jis kaip elgtis tarėsi su prezidente, rezultatus matote patys“, – kalbėjo Antikorupcijos komisijos pirmininkas.

Tyrimas poligrafu skubotas

Kol kas komisija daro tik išvadą, kad tyrimai poligrafologu pareigūnams buvo talikti gana skubotai. Poligrafologo Vito Saldžiūno paaiškinimu komisijai, paprastai pasiruošimas tyrimui poligrafu užtrunka kur kas ilgiau.

„Jo praktikoje yra net iki pusės metų pasiruošimui. Gi paskutiniu atveju šių dviejų pareigūnų buvo labai greit atlikta. Gal jie labiau buvo supažindinti su informacija, kai buvo tikrinami Krašto apsaugos ministerijoje. Ten jie gavo klausimus ir galėjo pasiruošti. VSD jiems pateikė klausimus ir tyrimas buvo labai greit atliktas“, – sakė L.Kernagis.

Antikorupcijos komisija tyrimą dėl FNTT vadovų atleidimo aplinkybių tęs kitą savaitę. Iki tol ketinama gauti ministrui ir kitiems valstybės vadovams pateiktą VSD pažymą, kurią pareigūnai interpretuoja skirtingai.

Kitą savaitę į posėdį pakartotinai bus kviečiami visi jau apklausti asmenys. Be to komisija ketina apklausti Lietuvos banko valdybos pirmininką Vitą Vasiliauską, Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovą Žimantą Pacevičių ir visus pareigūnus, kurie buvo tikrti poligrafu, nes dalyvavo posėdyje Generalinėje prokuratūroje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min