Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Antradienio rytą Vilniuje plaukdamas užsidegė laivas „Ryga“ – Neryje vyko pratybos

Iš plaukiančio laivo rūko dūmai, teko gelbėti žmones
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Iš plaukiančio laivo rūko dūmai, teko gelbėti žmones
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienio rytą iš Nerimi plaukiančio laivo ėmė virsti dūmai. Iš laivo buvo evakuoti žmonės, kai kuriems prireikė medikų pagalbos. Laimei, visa tai tebuvo upeivių ir Vilniaus ugniagesių gelbėtojų pratybos.

Vilniečiai antradienio rytą tapo įspūdingo reginio liudininkais – Nerimi plaukiojančiame laive „Ryga“ kilo gaisras. Rūkstantis laivas plaukė pro Žaliąjį tiltą. Gaisro gesinti suvažiavo trys ugniagesių automobiliai, taip pat atplaukė karteris.

Kateriu buvo priplaukta prie laivo ir išgelbėta jo įgula – 6 asmenys. Vieną žmogų teko traukti iš vandens.

Išgelbėjus visus laivu plaukusius žmones, imtasi laivo gesinimo darbų – ugnis malšinta tiek laivo viduje, tiek iš išorės.

Šias pratybas bendrovė „Barta“, kuriai ir priklauso laivas „Ryga“, surengė kartu su Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-ąja komanda. Anot laivo kapitono Leono Benečio, tokios pratybos buvo būtinos, nes nelaimių vandenyje gali nutikti.

L.Benetis neslėpė – tikras gaisras laive būtų didžiulė nelaimė. „Laivo metalas dega baisiau nei medis. Man teko gyvenime plaukioti ir susidurti su gaisru laive jaunystė, tai yra kažkas baisaus. Dega metalas kelis kartus greičiau ir pavojingiau. Tai gana sudėtingi dalykai“, – pasakojo laivo „Ryga“ kapitonas.

Pasak L.Benečio, jau prieš dešimtmetį su ugniagesiais rengtos pratybos Trakų ežeruose, kur plaukioja tai pačiai bendrovei priklausantis laivas „Skaistis“. Tačiau ten pratybos buvo labiau skirtos įsitikinti, kaip laivas gali padėti gesinant kitus objektus, kadangi jame yra visa tam reikalinga įranga.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Ia plaukiančio laivo rūko dūmai, teko gelbėti žmones
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Iš plaukiančio laivo rūko dūmai, teko gelbėti žmones

Taip pat antradienio pratybose siekta įsitikinti, kaip sektųsi gelbėti žmones ir laive nutikus kitokiai nelaimei. „Aš visą laiką galvoju, juk didelis greitis, srovė, nelabai permatomas vanduo, ne duok dieve, kokia nelaimė. Mūsų visų – tiek gelbėjimo tarnybų, tiek mūsų, turi būti labai geri santykiai, bendradarbiavimas, suderinti darbai, maža kas galėtų atsitikti“, – teigė L.Benetis.

Pratybos, laivo vadovo manymu, pavyko, nors kai kas ir strigo. Tačiau esą dabar žinoma, kurias grandis būtina sustiprinti.

Vilniuje panašių pratybų nėra buvę. Anot joms vadovavusio Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (Vilniaus APGV) 6-osios komandos viršininko pavaduotojo Sigito Aramino, šių pratybų tikslas buvo tobulinti pareigūnų įgūdžius gelbėjant žmones ir gesinant gaisrą laive. Taip pat – pajėgų valdymas, vadovavimas, bendradarbiavimas su laivo kapitonu ir įgula. Pasitikrinta, kaip savo darbą atlieka ir ugniagesių narai, gelbėdami gaisro metu laive nukentėjusius žmones.

Pratybose dalyvavo Vilniaus APGV 6-osios komandos viena autocisterna ir du narų ekipažai – vienas kateryje upėje, kitas – automobilyje, taip pat Vilniaus APGV 2-osios komandos du skyriai.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Pratybų gesinant gaisrą laive metu
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Pratybų gesinant gaisrą laive metu

„Buvo sukurta legenda: gavome pranešimą, kad užsidegė laivas, plaukdamas užplaukė ant tariamos seklumos, pramušė variklių skyrių, kilo gaisras, buvo nukentėjusiųjų. Laive buvo trys žmonės, tarp jų ir kapitonas. Vienas panikos apimtas keleivis įšoko į upę, tą skęstantį žmogų išgelbėjo atplaukę narai“, – apie pratybas pasakojo jo vadovas.

Iš pradžių bandyta gaisrą gesinti pačiame laive, tačiau nuspręsta, kad gaisras per daug išplito, tad galutinai jis užgesinta buvo tik nuo kranto. 

Panašių pratybų, anot S.Aramino, ateityje bus ir daugiau – kitąmet galvojama pasitelkti daugiau kolegų ir išbandyti jėgas šalinant nelaimės, kai į Neries vandenį išsilieja nafta.

Pastaraisiais metais laivų Neryje Vilniuje padaugėjo. Kaip ir įprasta, nuo Karaliaus Mindaugo link Valakampių ir į kitą pusę – beveik iki Geležinio Vilko tilto plaukioja garlaivis „Ryga“. Šalia Baltojo tilto stovinčioje mobiliojoje prieplaukoje įkurtas restoranas šią vasarą mėgavosi išties gana dideliu lankytojų dėmesiu.

VIDEO: Degančio laivo gesinimo pratybos Vilniuje

Prieplaukos nuomininkas Aurelijus Kinas įsigijo ir dar vieną didelį, 20 metrų ilgio laivą. Kitąmet jis turėtų virsti plaukiojančiu restoranu.

Nerimi taip pat plaukioja keletas mažesnių laivelių, tačiau gelbėjimo pratybų, vykstančių degančiame laive, iki šiol nebuvo surengta.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min