Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 balandžio 16d. 09:49 , Atnaujinta: 2019 balandžio 16d. 11:50

Išrinkti antrajai kadencijai inauguruoto Kauno mero V.Matijošaičio pavaduotojai

Andrius Palionis ir Rasa Šnapštienė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Andrius Palionis ir Rasa Šnapštienė
Antradienio rytą įvyko Kauno miesto savivaldybės 9-ojo šaukimo tarybos pirmasis posėdis. Jame nuskambėjo iškilminga tarybos narių priesaika, Kauno meru antrajai kadencijai inauguruotas Visvaldas Matijošaitis. Netrukus išrinkti ir du jo pavaduotojai. Jais tapo „Vieningo Kauno“ bendražygiai – Rasa Šnapštienė bei Andrius Palionis.

Pirmajam posėdžiui, kuriame dalyvavo 40 tarybos narių (vienas nepasirodė), vadovavo Kauno miesto savivaldybės Rinkimų komisijos pirmininkė Elena Skirmantienė. Tarybos nariai prisiekė abėcėlės tvarka. Paskutinis priesaikos žodžius tarė meras Visvaldas Matijošaitis.

„Į šitą darbą prieš ketverius metus atėjau turėdamas vieną tikslą – atgaivinti Kauną. Šiandien Kaunas yra visiškai kitoks miestas nei buvo anksčiau. Tvarkingesnis, gražesnis, atsikratęs kompleksų, susigrąžinęs pasitikėjimą savimi ir dideliu greičiu augantis. Bet ar tie ketveri prabėgę metai buvo vien tik rožėmis kloti? Tikrai ne. Iš pradžių patirties savivaldybės darbe neturėjusią mūsų komandą seni biurokratai maitino pasakomis. Užtruko, kol apsivalėm ir pakeitėm čia dirbančių žmonių mąstymą.

Vėliau darbus iš ritmo buvo išmušusios mano ligos. Savo kabinete turiu didelę lentą, ant kurios sužymėti visi didžiausi miesto projektai ir jų grafikai. Raudona spalva žymiu tuos projektus, kurie atsilieka nuo sutarto grafiko, o žalia tuos, kurie vyksta laiku. Šiuo metu toje lentoje raudonos spalvos yra daugiau nei norėčiau“, – inauguracinėje kalboje prisipažino V.Matijošaitis.

V.Matijošaitis: „Iš pradžių patirties savivaldybės darbe neturėjusią mūsų komandą seni biurokratai maitino pasakomis. Užtruko, kol apsivalėm.“

Tiek dirbdamas versle, tiek ir meraudamas didžiausia vertybe meras laiko stiprią komandą.

„Šiandien esu labai laimingas, nes turiu tokią komandą, kokios gali pavydėti visa Lietuva (nuskambėjo plojimai). Pokyčius, kurie pastaraisiais metais įvyko su Kaunu, daugelis žmonių vadina sėkmės istorija. Tuo tarpu aš juos vadinu gera įžanga arba apšilimu prieš tikrąją sėkmės istoriją, kurią visi kartu pradedame šiandien“, – tikino V.Matijošaitis.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kaune darbą pradėjo naujoji taryba
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kaune darbą pradėjo naujoji taryba

Jį sveikino monsinjoras Vytautas Grigaravičius, Seimo nariai Gediminas Vasiliauskas ir Aušra Papirtienė, įteikę V.Matijošaičiui žiūronus, kaip toliaregiškumo simbolį. Sveikinimo žodį tarė ir Zigmantas Dargevičius, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas.

„Esate žmogus, kuris savo darbais aplenkiate laiką“, – teigė G.Vasiliauskas.

Paklaustas, ar šįkart daugiau jaudulio, V.Matijošaitis patikino, kad atėjo kaip į darbą.

„Nesuprantu tų inauguracijų. Dirbi ir dirbi. Kol žmonės neatleidžia. Arba neišneša“, – patikino meras.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Visvaldas Matijošaitis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Visvaldas Matijošaitis

Jis negalėjo išskirti prioritetinių darbų. Prioritetas jam – miestas ir miestiečiai, ypač vaikai.

„Negali pasakyt, kad statysiu baseiną. Yra čiuožiančių ant ledo. Kad tvarkysiu gatves, kai yra močiučių, norinčių pasėdėti parke. Mano tikslas – rūpintis miestu kaip savo šeima, savo kiemu“, – patikino meras.

Jo nuomone, ši kadencija turėtų būti kitokia, nes sveikata – daug geresnė. O ir komanda jau apsiprato, savivaldybės darbuotojai suprato, kad V.Matijošaičio komanda atėjo ne vienai dienai.

Išrinkti mero pavaduotojai

Meras negalėjo pasakyti, kurie išrinkti ir prisiekę tarybos nariai žada atsisakyti mandato. Kai kurie jų, pasak jo, yra įsigilinę į įmonės veiklas, valdybas. V.Matijošaitis nepanoro įvardyti ir būsimu pavaduotojų pavardžių. Tačiau netrukus tai išaiškėjo pirmajame naujosios tarybos posėdyje – slaptu balsavimu mero pavaduotojais patvirtini „Vieningo Kauno“ nariai – R.Šnapštienė ir A.Palionis.

Slaptu balsavimu mero pavaduotojais patvirtini „Vieningo Kauno“ nariai – R.Šnapštienė ir A.Palionis.

Už R.Šnapštienės paskyrimą mero pavaduotoja balsavo 34 tarybos nariai, 3 susilaikė, 1 buvo prieš.

„Norėčiau žinoti, kas tie trys“, – taip balsavimo rezultatus įvertino V.Matijošaitis.

Už A.Palionio paskyrimą mero pavaduotoju balsavo 35 tarybos nariai, 3 susilaikė.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Andrius Palionis ir Rasa Šnapštienė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Andrius Palionis ir Rasa Šnapštienė

Paskyrus mero pavaduotojus, V.Matijošaišis padėkos raštą ir gėlių įteikė iki šiol šias pareigas ėjusiam Simonui Kairiui.

„Tokiomis akimirkomis prisimenu Gyčio Padegimo citatą: “Ne mes Kauną sukūrėme, ne mes, Ačiū Dievui, jį sugriausime„. Vertinu šį laikotarpį, tikiuosi, prisidėsiu ir toliau“, – teigė S.Kairys.

„Simonas lieka senoje komandoje kaip etatinis patarėjas. Ar be jo pakviesiu į komandą dar kažką, neišrinktą į tarybą? Ne“, – patikino V.Matijošaitis.

Taip pat taryba iš Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus bei direktoriaus pavaduotojų pareigų, pasibaigus jų įgaliojimų laikui, atleido Vilių Šiliauską, Nijolę Putrienę bei Romaldą Rabačių. V.Šiliauskas administracijos direktoriaus pareigas eis iki tol, kol nebus paskirtas naujas jo įpėdinis. Kaip kalbėta iki šiol, tai turėtų būti jis pats.

Sulaukė meras iš žiniasklaidos ir asmeninio klausimo dėl vedybų, tačiau patikino, kad jų neplanuoja.

Politinis paveikslas kaip niekad aiškus

Naujasis Kauno politinis paveikslas šįkart – kaip niekad aiškus. Mieste toliau šeimininkaus meras V.Matijošaitis su visuomeniniu rinkimų komitetu (VRK) „Vieningas Kaunas“, gavusiu net 33 mandatus. Už V.Matijošaitį balsavo net 79,59 procentai rinkėjų. 15min primena, kad 2015 metais V.Matijošaičio suburtas komitetas iškovojo 17 vietų taryboje.

Su „Vieningo Kauno“ vėliava į savivaldybės tarybą pateko: Andrius Palionis, Jonas Audėjaitis, Saulius Vilius Bartaška, Ramunė Bičkauskienė, Inga Juodeškienė, Mantas Jurgutis, Jūratė Elena Norvaišienė, Karolis Stirbys, Rasa Šnapštienė, Visvaldas Varžinskas, Donatas Večerskis, Ingrida Visockienė, Benjaminas Želvys, Ramūnas Širvys.

Į tarybą pateko 18 naujų narių, kurių dauguma – politikos naujokai.

Nuo šiol prie miesto valdymo prisidės ir antrasis V.Matijošaičio sūnus, UAB „Vičiūnų grupės“ generalinis direktorius Šarūnas Matijošaitis, taigi savivaldoje kauniečiai matys net tris Matijošaičius – Visvaldą, Dainių ir Šarūną. Paklaustas, ar abu sūnūs stovės greta taryboje ir kuris jų – didesnis politikas, Kauno meras atsakė, kad jie labiau – geri ūkininkai.

„Aš ir ne politikas. Bet jei nueičiau į politiką, po mėnesio jau susigaudyčiau. Tik būčiau gal nelabai priimtinas, nes niekada nemeluočiau ir rimtai dirbčiau“, – teigė V.Matijošaitis.

Į tarybą pateko 18 naujų narių, kurių dauguma – politikos naujokai. Tarp jų Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos narys Saulius Kavaliauskas, odontologė Ingrida Lapėnaitė-Krasnickė, Kauno valstybinio muzikinio teatro pavaduotojas kultūrai ir bendriems reikalams Rimantas Lekavičius.

Matysime ir daugiau naujų veidų: programuotoją Viktoriją Mačiūnę, teisininką Rosvydą Marcinkevičių, informatikos mokslų daktarą Kęstutį Morkūną, UAB „Gerovė“ direktorių Jaunių Ramošką, filologę Rugilę Rukštėnaitę. Į politiką patraukė ir UAB „Vičiūnų grupės“ ekonomikos vadovas Mindaugas Šimkus, VŠI „Sporto spalvos“ vadovas Vilius Vaitkevičius, klientų aptarnavimo specialistas Tomas Žebuolis, UAB „SDG“ vadovė Karolina Žekaitė.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kaune darbą pradėjo naujoji taryba
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kaune darbą pradėjo naujoji taryba

Savivaldybės taryboje vietas iškovojo ir V.Matijošaičio visuomeninis patarėjas, advokatas Konstantinas Pesenka, taip pat patarėjas Simas Sirtautas ir savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas. Užimtumo tarnybos prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Ligita Valalytė taip pat prisidės prie miesto valdymo.

Tiesa, jau yra aišku, kad V.Šiliauskas kitame tarybos posėdyje savo mandato atsisakys – liks administracijos direktoriaus pareigose. 15min žiniomis, pirmoji už brūkšnio „Vieningo Kauno“ sąraše liko Solveiga Gvidona Dambrauskaitė, kuri ir turėtų užimti mandato atsisakiusio V.Šiliausko vietą Kauno taryboje.

Opozicijoje – tik viena partija

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lūkesčiai šiuose rinkimuose nepasiteisino – jiems atiteko vos 8 vietos. 2015 metais konservatoriai gavo 13 vietų savivaldybės taryboje, o V.Matijošaičio ir buvusio miesto mero Andriaus Kupčinsko kova persikėlė į antrą turą. 2019 metų merų rinkimuose iškelta kandidatė Jurgita Šiugždinienė nepateisino partijos lūkesčių ir surinko vos 12,68 procentų balsų.

Kitos partijos ir komitetai šiųmečiuose rinkimuose liko be nieko. Sėkmė šiuose rinkimuose nusisuko ir nuo Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio. Iki šiol turėję savo vicemerą ir 4 vietas savivaldybės taryboje, šįkart liberalai liko tuščiomis rankomis. Simonas Kairys, partijos kandidatas į merus tegavo 2,41 procentą balsų, pasitikėjimą juo išreiškė kiek daugiau, negu 3000 kauniečių. Tačiau į tarybą neperrinktas Kauno vicemeras S.Kairys taps V.Matijošaičio patarėju.

Tėvynės sąjungai-krikščionims demokratams Kauno miesto savivaldybės taryboje atstovaus Edita Gudišauskienė, buvusio miesto mero Andriaus Kupčinsko tėvas Rytas Kupčinskas, Lietuvos sporto universiteto mokslinių tyrimų plėtros vadovas Vitas Lendraitis, VŠĮ „Politinės iniciatyvos“ direktorius Paulius Lukševičius, dirigentas Petras Bingelis, ekonomistas Jonas Koryzna, Vygantas Gudėnas ir mero rinkimus pralaimėjusi J.Šiugždinienė.

Kauno miesto savivaldybės taryboje gyventojams atstovauja 41 narys.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min