Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Antrajame surašymo etape dalyvavo per 700 tūkst. gyventojų

Gyventojų surašymas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Lietuvoje vyksta gyventojų surašymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Statistikos departamentas praneša, kad tęsiasi antrasis surašymo etapas – gyventojus lanko surašinėtojai arba jie patys atvyksta užpildyti surašymo lapų į surašymo skyrius. Balandžio 5–14 d. gyventojų surašymo apklausos metu buvo surašyta 709 tūkst. gyventojų (325 tūkst. vyrų ir 384 tūkst. moterų) ir 319 tūkst. būstų, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Surašinėtojai lanko gyventojus būstuose ir prašo atsakyti į surašymo lapo klausimus. Vidutiniškai vieno būsto gyventojų apklausa trunka apie 10–15 min. Jei surašinėtojas kelis kartus apsilankęs gyventojų (-o) neranda namie, jis palieka lapelį pašto dėžutėje su savo kontaktais ir su prašymu susisiekti arba patiems to būsto gyventojams (-ui) ateiti į surašymo skyrių.

Surašinėtojas prieš užeidamas apklausti gyventojo privalo parodyti darbuotojo pažymėjimą, patvirtintą teritorinės statistikos valdybos antspaudu ir prisegtą prie oranžinės spalvos juostelės su baltos spalvos užrašu „Surašymas 2011“. Surašinėtojas turi tamsiai žalią arba pilkšvą (su žalsvais šonais) portfelį su užklijuotu surašymo ženklu.

Visi surašymo metu surinkti duomenys yra konfidencialūs ir naudojami tik statistinei informacijai rengti. Konfidencialumą užtikrina Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos ir statistikos įstatymai. Patikiname būstų nuomininkus ir būstus nuomojančius gyventojus, kad surašymo lapuose pateikti duomenys apie gyventojus ir būstą jokiai kitai institucijai neteikiami.

2011-ųjų surašymas patikslins gyventojų skaičių, atskleis tikrąjį Lietuvos gyventojų emigracijos per pastaruosius dešimt metų mastą. Tačiau svarbiausia yra tai, kad surašymas suteiks išsamią informaciją apie tai, kokie mes esame ir kaip gyvename. Be demografinių duomenų (sudėtį pagal amžių, lytį, šeiminį statusą, profesiją), gyventojų surašymo rezultatai atspindės ir demografinę elgseną (migraciją, šeimos kūrimą, vaikų gimdymą), socialinį aktyvumą (išsilavinimą, užimtumą), etnokultūrinį statusą (tautybę, tikybą), namų ūkio sudėtį, pajamų šaltinius, teritorinį pasiskirstymą ir kt. Be to, gyventojų surašymą atliekant kartu su būstų surašymu, gaunama ir ypač reikalinga informacija apie vieną svarbiausių gyvenimo kokybės rodiklių – būstą. Visa tai leis susidaryti labai išsamų šalies gyventojų socialinį, ekonominį ir demografinį portretą konkrečiu momentu (2011 m. kovo 1 d. 00 val.). Šis portretas būtinas sprendžiant šiandienos uždavinius ir projektuojant ateitį.

Kiekvieno gyventojo dalyvavimas surašyme labai svarbus. Jei gyventojams patogiau, užpildyti surašymo lapą jie gali atvykę į artimiausią surašymo skyrių ar Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio teritorines statistikos valdybas.

Statistikos departamentas kviečia konsultuotis surašymo klausimais darbo dienomis nemokamu tel. 8 800 01 418 (8–17 val.) ir (8 5) 236 4618 (17–21 val.).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min