Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Antrajame XV Pažaislio muzikos festivalio koncerte – tarptautinis duetas

Smuikininkas Raimondas Butvila ir pianistas Zecharia Plavin.
Festivalio archyvo nuotr. / Smuikininkas Raimondas Butvila ir pianistas Zecharia Plavin.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį, 18 val., Kauno valstybinėje filharmonijoje koncertuos smuikininkas Raimondas Butvila (Lietuva – Venesuela) ir pianistas Zecharia Plavin (Lietuva – Izraelis).

Šis lietuviškas – tarptautinis duetas susibūrė 2007 m., nors atlikėjai pažįstami dar nuo mokyklos suolo. Abu mokėsi M.K.Čiurlionio meno mokykloje.

Lietuvoje gimęs ir studijavęs Z.Plavin Izraelyje gyvena nuo 1977 m. Aktyviai koncertuoja Europoje ir JAV su įvairiais orkestrais, rengia rečitalius, atlieka kamerinę muziką. Greta to yra Jeruzalės muzikos ir šokio akademijos dėstytojas, dėsto Tel Avivo „Hed“ koledže, groja ir skaito paskaitas tarptautinėse konferencijose, publikuoja straipsnius, veda meistriškumo pamokas.

R.Butvila Venesuelos Karakaso Menų Universitete dėsto nuo 1993 m. Muzikantas taip pat yra Colegio Emil Friedman konservatorijos direktorius. Būdamas Lietuvoje dirbo Lietuvos kameriniame orkestre, Lietuvos valstybiniame kvartete, buvo pirmasis Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertmeisteris. Šiuo metu aktyviai koncertuoja kaip solistas su įvairiais Venesuelos orkestrais, rengia rečitalius, yra Trio Academico Emil Friedman narys.

Pasak muzikantų, grodami kartu jie didelį dėmesį skiria šveicarų – amerikiečių kompozitoriaus Ernest Bloch kūrybos populiarinimui.

Koncerte Kaune skambės Kazimiero Viktoro Banaičio, Johanneso Brahmso, ir vėlyvojo romantizmo kryptį atstovaujančio kompozitoriaus iš Danijos Ruedo Langaardo kūriniai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min