Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už 5 milijonus litų prikeltas burlaivis „Meridianas“ pasipuošė milžiniškomis burėmis

„Meridianas“ pasipuošė burėmis
Lauros Sėlenienės nuotr. / „Meridianas“ pasipuošė burėmis
Šaltinis: 15min
0
A A

Dar neseniai į vandenį grimztantis, sukiužęs ir Danės upės krantinę niūriai ramstęs laivas virto pasakiško grožio barkentina. Maždaug metus trukęs laivo remontas pagaliau vainikuotas milžiniškų burių iškėlimo ceremonija. Apverktinos būklės laivo remontas pareikalavo 5 mln. litų, dar pusę tiek „Meridiano paramos“ fondas atseikės burlaivio vidaus įrengimui. Po milžiniškas investicijas surijusių darbų sunku ir patikėti, kad Klaipėdos simbolis „Meridianas“ jau skaičiuoja 67-uosius savo gyvenimo metus.

Įspūdingo grožio reginys – burių pakėlimo ceremonija – klaipėdiečiams ir miesto svečiams dovanotas likus kelioms dienoms iki Jūros šventės, kuomet į uostamiestį suvažiuos tūkstančiai tautiečių ir atvykėlių iš užsienio. Atnaujintas laivas pašventintas ir simboliškai perduotas miestui.

Barkentinos bures pakėlė Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos kursantai. Istoriškai burlaivis „Meridianas“ tarnavo kaip mokomasis laivas, kuriame praktikos sėmėsi besimokiusieji jūreivystės. Šias tradicijas siekiama pratęsti.

Į laivo vidų kol kas patekti negalima. Ten įrenginėjamas restoranas ir muziejus. Tačiau lankytojams leidžiama pasivaikščioti viršutiniais burlaivio deniais.

Pasigrožėti atgimusiu burlaiviu susirinko ne tik smalsuoliai, o ir garbūs šiandieniniai jūrų kapitonai, savo plaukiojimą jūromis pradėję būtent šiuo burlaiviu. 

Šalia „Meridiano“ taip pat yra kuo pasigrožėti. Danės krantinėje eksponuojamos originalios istorinio burlaivio dalys: balasto akmenys, medinio stiebo, medinių laivo konstrukcijų fragmentai, sraigtas ir kitos remonto metu pakeistos dalys.

Pasigrožėti atgimusiu burlaiviu susirinko ne tik smalsuoliai, o ir garbūs šiandieniniai jūrų kapitonai, savo plaukiojimą jūromis pradėję būtent šiuo burlaiviu. Senieji jūrininkai prisimena, kaip bangas skrodžianti barkentina buvo nuplaukusi net iki Afrikos Dakaro (Senegalas) uosto, taip pat buvo pasiekusi Azorų salas Atlanto vandenyne.

Šį savaitgalį iškeltos burės ant „Meridiano“ stiebo plevėsuos iki rudens, o kitą vasarą ir vėl bus iškeltos. Bures siuvo Vokietijos meistrai. Keturiolikai burių prireikė 700 kv. metrų ploto medžiagos. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min