Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Antroje kovoje „Lietuva“ nenuleidžia burių

Jachta "Lietuva".
klaipedainfo.lt nuotr. / Jachta „Lietuva“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šių metų regatoje „The Tall Ships Races“ jau vieną prizinę vietą iškovojusi jachta „Lietuva“ tikisi nepabloginti rezultatų ir antrame etape, nors pučiantis silpnas vėjas palankesnis mažoms jachtoms.

Antrosios varžybos visiškai kitokio nei pirmosios, kai dėl didelio vėjo plyšo burės, o laivus supo iki šešių metrų aukščio bangos. Pirmasis etapas buvo palankus didiesiems burlaiviams, kurie turi didelį burių plotą ir esant stipriam vėjui gali išsiveržti į priekį. Šiame etape buvo pasiektas regatos plaukimo rekordas: rusų A klasės burlaivis „Mir“, finišavęs pirmas, apie 500 jūrmylių nuplaukė per 44 val.

Antrajame etape visi didieji A ir šiek tiek mažesni B klasės burlaiviai atsilieka. Netoli pietinių Norvegijos krantų vyraujantis silpnas priešpriešinis vėjas palankesnis mažesnėms ir lengvesnėms jachtoms. Pasak jachtos „Lietuva“ kapitono Osvaldo Kudzevičiaus, esant silpnam vėjui atsiskleidžia įgulos profesionalumas. Svarbu tampa strategija ir net mažiausios smulkmenos, kurios padeda stumtis į priekį.

Toli į priekį išsiveržė Latvijos C klasės jachta „Spaniel“. „Lietuva“, pagal paskutinius duomenis, plaukia pirmame dešimtuke. Ją lenkia konkuruojančios lenkų jachtos „Zryw‘“ ir „Endorfina“ bei ispanų „Hansa“. Tačiau iki finišo dar liko nemažai jūrmylių, todėl laimėtojus dar sunku prognozuoti.  
 

Jachta „Lietuva“ į didžiųjų burlaivių regatą išplaukė daugiau nei prieš mėnesį – birželio 26-ą.  Per tą laiką jachta nuplaukė daugiau nei tūkstantį jūrmylių, perplaukė Baltijos ir Šiaurės jūras, aplankė šešias šalis – Lenkiją, Daniją, Vokietiją, Belgiją, Švediją, Norvegiją. Buriuotojams teko plaukti ir pro giliausią Skagerako sąsiaurio vietą, kur gylis siekia 700 metrų. Sugrįžti į Klaipėdą jachta ketina tik rugsėjo pradžioje.

Į Lietuvą buriuotojai plukdo jau du apdovanojimus. Jachtos įgula pirmajame varžybų etape savo klasėje laimėjo trečiąją vietą. Jau ne pirmus metus iš eilės „Lietuvos“ įgula skina pergales ne tik jūroje, bet ir krante. Antrasis apdovanojimas lietuviams atiteko už įgulų krepšinio varžybas. Iš trylikos laivų komandų „Lietuva“ užėmė pirmąją vietą.

Tarptautinėse „The Tall Ships Races“ varžybose šiemet dalyvauja 53 buriniai laivai. Sekmadienį jie paliko trečiąjį regatos uostą Kristiansandą (Norvegija) ir išplaukė Britų salų link.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min