Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 liepos 8d. 10:50

Antstoliai blokuos prieigas prie lažybas internetu organizuojančių svetainių

Blokuota svetaine
interneto nuotr. / Blokuota svetainė
Ketvirtadienį antstoliai pradeda vykdyti Vilniaus apygardos teismo sprendimą uždrausti visas galimas prieigas prie lažybas internetu organizuojančių svetainių. Įvykdžius šį sprendimą lažintis šiose svetainėse bus neįmanoma jau dėl pasaulio futbolo čempionato finalo rezultatų.

Kaip rašoma viešųjų ryšių agentūros „Viešųjų ryšių technologijos“ pranešime, Vilniaus apygardos teismas priėmė šį sprendimą, tenkindamas asociacijos „Lažybų organizatorių aljansas“ ir bendrovių „TopSport“ bei „Orakulas“ ieškinį, kurio suma siekia 1,096 mln. litų. Teismas ne tik leido blokuoti prieigas prie svetainių, bet ir areštuoti įmonių, kurioms priklauso šio svetainės, kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą.

„Blokuoti internetu lažybas organizuojančių bendrovių svetaines yra vienintelė galimybė apsaugoti besilažinančius šalies gyventojus ir apginti teisėtai bei skaidriai veiklą vykdančių Lietuvos įmonių interesus“, – sakė ieškovams atstovaujančios advokatų kontoros „Nordia Baublys & Partners“ partneris Evaldas Rapolas.

Pasak jo, skirtingai nuo Lietuvoje registruotų įmonių, kurios organizuoja lažybas, šias paslaugas tik internetu teikiančios bendrovės yra registruotos kitose šalyse ir ne tik nemoka jokių mokesčių į valstybės biudžetą, bet ir neturi savo veiklai būtinos licencijos, užtikrinančios, kad įmonė vykdys savo įsipareigojimus klientams ir valstybei. Skaičiuojama, kad dėl šių priežasčių vien ieškovai, Lietuvoje veikiančios bendrovės, patyrė 1,096 mln. litų. Valstybei padaryta žala gali siekti dar didesnes sumas.

„Šios bendrovės įžūliai ignoruoja Lietuvoje nustatytą lažybų organizavimo tvarką. Jos bando teigti, kad yra užsienyje registruotos įmonės ir todėl joms neprivaloma ši tvarka, tačiau savo paslaugas reklamuoja lietuviškose interneto svetainėse, nors tai draudžiama, o pačios svetainės yra lietuvių kalba, jose siūloma lažintis ir dėl Lietuvoje vykstančių lažybų“, – sakė advokatas E.Rapolas.

Siekdami įvykdyti Vilniaus apygardos teismo sprendimą antstoliai kreipsis į visus Lietuvos interneto tiekėjus, turinčius tiesioginį ryšį su užsieniu, su reikalavimu blokuoti minėtas svetaines. Teismo sprendimu bus kreiptasi į įmones TEO LT, „Baltnetos komunikacijas“, „Bitė Lietuva“, „Omnitel“, „Mikrovisatos TV“, „Penki kontinentai“, „Baltikum TV“, „Lietuvos energija“, „Nacionalinis komunikacijų tinklas“ ir KTU Informacinių technologijų plėtros institutą.

Bus apribotos prieigos svetainėms, priklausančioms Gibraltare, Maltoje ir Jungtinėje Karalystėje registruotoms įmonėms: „bwin International Ltd“, „Unibet International Ltd“, „Fawwara bldgs“, „Nordic Gaming Group Ltd.“, „Spread Your Wings Ltd.“, PKF Fiduciaries International Limited, „bet365 Ltd.“. Taip pat areštuojamas šioms įmonėms priklausantis turtas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

07:18
03:45
36:33

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min