Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2008 lapkričio 27d. 11:30

Antstoliai, neįgiję aukštojo mokslo, atleisti teisėtai

Teismo nuosprendis
Photos.com nuotr. / Teismo nuosprendis

Praėjusių metų pabaigoje įsigaliojus Antstolių įstatymo nuostatoms, teisingumo ministras Petras Baguška 2007 m. spalio 1 d. atleido 27 antstolius, neįgijusius aukštojo teisinio universitetinio išsilavinimo. Atleisti antstoliai teismams apskundė teisingumo ministro įsakymus dėl atleidimo.

Šių metų lapkričio 20 d. Vyriausiasis administracinis teismas priėmė nutartį dėl antstolės Danutės Stonienės, o lapkričio 21 d. dėl antstolių Gintaro Dovydaičio ir Daivos Kelmelienės skundų. Nutartyse nurodyta, kad teisingumo ministro įsakymai dėl minėtų antstolių atleidimo yra teisėti ir pagrįsti, todėl nuo minėtų nutarčių priėmimo dienų šių antstolių įgaliojimai pasibaigė. Vyriausiojo administracinio teismo sprendimai nėra skundžiami, teigiama Teisingumo min.

Todėl atitinkamai lieka galioti ir 2007 m. spalio 2 d. pasirašyti teisingumo ministro įsakymai, pagal kuriuos nebaigtos atleistųjų antstolių bylos turi būti perduotos nurodytiems veikiantiems antstoliams.

Plungės ir Telšių rajonų apylinkių teismų veiklos teritorijose veikusios antstolės Danutės Stonienės nebaigtos bylos turės būti perduotos antstoliui V.Drungilui; Šiaulių miesto, Šiaulių, Radviliškio, Kelmės, Raseinių, Joniškio, Pakruojo ir Pasvalio rajonų apylinkių teismų veiklos teritorijose veikusio antstolio Gintaro Dovydaičio - antstolei V.Šimkienei, o Alytaus, Lazdijų ir Prienų rajonų apylinkių teismų veiklos teritorijose veikusios antstolės Daivos Kelmelienės – antstoliui S.Virbickui.

Bylų perdavimą reglamentuoja Nebaigtų vykdomųjų bylų ir kitų dokumentų, neišmokėtų išieškotų piniginių lėšų ir turto, perimto, bet neperduoto išieškotojui bei antstolio archyvo perdavimo pasibaigus antstolio įgaliojimams tvarka. Pagal šią tvarką vykdomųjų bylų perdavimą organizuoja Lietuvos antstolių rūmai. Ši tvarka buvo patvirtinta dar 2002 m. liepos 8 d. teisingumo ministro įsakymu ir daug kartų buvo taikyta antstolių bylų perdavimo praktikoje.

Paskirtiesiems antstoliams turi būti perduotos buvusių antstolių nebaigtos vykdomosios bylos bei kiti dokumentai, neišmokėtos išieškotos piniginės lėšos ir perimtas, bet neperduotas išieškotojui turtas. Perimančiais skirti kiti antstoliai, aptarnaujantys tą pačią veiklos teritoriją, o tais atvejais, kai jų nebuvo – besiribojančios veiklos teritorijos antstolis, sujungiant jo aptarnaujamą veiklos teritoriją su teritorija, kurioje veikė buvęs antstolis.

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

22:31
01:16
06:39

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min