Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 25d. 11:40

Anušauskas: reikalaujame oficialių atsakymų dėl CŽV kalėjimų

Gvantanamo kalėjimas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Gvantanamo kalėjimas

„Lietuva turi tarptautinius įsipareigojimus gerbti žmogaus teises. Jei Lietuvoje iš tikrųjų būtų veikę Jungtinių Amerikos Valstijų Centrinės Žvalgybos Valdybos (toliau – CŽV) slapti kalėjimai, jie būtų pažeidę šalies įstatymus“, – teigė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (toliau – NSGK) pirmininkas dr. Arvydas Anušauskas.

Politiko nuomone, Europos Tarybos ir kitų kompetentingų institucijų tyrimuose ir ataskaitose apie slaptus sulaikymus ir neteisėtus sulaikytųjų gabenimus Lietuva nebuvo ir nėra minima. Dabartinis Lietuvos minėjimas šiame kontekste, žeidžia Lietuvos tarptautinį prestižą.

NSGK vadovas kreipėsi į Lietuvos institucijas teiraudamasis oficialių atsakymų. Kadangi minėti kaltinimai susiję su galimu tuo metu galiojusių įstatymų ir Lietuvos tarptautinių įsipareigojimų pažeidimu, tikimasi, kad kompetentingos institucijos suteiks informaciją apie tai, ar apskritai šie klausimai dėl slapto kalinių laikymo Lietuvos Respublikos teritorijoje kokiu nors pavidalu buvo Lietuvoje svarstomi ir įgyvendinami 2004-2005 metais.

„Taip pat viliuosi, kad Jungtinių Amerikos Valstijų žiniasklaidos kanalas „ABC NEWS“, kuriam kaip ir mums rūpi įstatymų laikymasis ir žmogaus teisės, pasidalins turima dokumentine informacija, jei tokią turi“, – sakė NSGK pirmininkas. Anot dr. Arvydo Anušausko, tol, kol nėra pateikta jokių įrodymų apie CŽV kalėjimo buvimą Lietuvos Respublikoje, visą šią informaciją galima laikyti nepatikrinta.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min