TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Apdergta Baltijos kelio vieta šalia Vilniaus: geriau nekvėpuoti ir užsimerkti

Šaltinis: 15min
0
A A

Skaitytojas Martynas O. redakcijai atsiuntė filmuotą medžiagą, kuri, laimei, neskleidžia kvapų. Tačiau ir vaizdo pakanka, kad pasidarytų liūdna dėl istorinės Lietuvos praeities.

Anot skaitytojo, siuntusio medžiagą el. paštu 15min@15min.lt, liepos 9 d. jis lankėsi poilsio aikštelėje automagistralėje Vilnius–Panevėžys. Martynas važiavo nuo Panevėžio pusės ir, iki Vilniaus likus 33 km, per lietų sustojo pailsėti.

Įsivaizduokite, kaip nustebau, šalia pamatęs memorialinę Baltijos kelio lentą.

„Vos išlipęs iš automobilio užuodžiau baisų tualeto dvoką. Į jį užeiti nedrįsau. Akis graužė ne tik smarvė, bet ir didžiulė šiukšlių krūva. Panašu, kad jas čia supila bet kas, o ne tik pravažiuojantys. Bet įsivaizduokite, kaip nustebau, šalia pamatęs memorialinę Baltijos kelio lentą. Ką pagalvos ir pajaus koks nors užsienietis, čia apsilankęs? Kad mūsų Baltijos kelias smirda, o mes negerbiame savo istorijos?“ – klausia skaitytojas Martynas. 

Papildyta specialisto komentaru: AKD Kelių priežiūros sk. vedėjo pavaduotojas Raimundas Indrulėnas.

Informuojame, kad vadovaujantis kelių priežiūros normatyvais, tualetai turi būti valomi ne rečiau kaip du kartus per 5 darbo dienas.

Minimą aikštelę prižiūrinti valstybės įmonė „Automagistralė“ šių reikalavimų laikosi: tualetai valomi ir šiukšlės išvežamos pirmadieniais ir penktadieniais.
Toks darbo grafikas sudarytas dėl to, kad šiukšlių daugiausia „atsiranda“ po išeiginių dienų ir tęsiasi visu šiltuoju metų laiku. Žiemą tokių problemų beveik nebūna.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kad šioje vietoje šalia konteinerio šiukšles dažniausiai grįždami į Vilnių suveža netoliese esančių kolektyvinių sodų gyventojai.

Norime atkreipti dėmesį į tai, kad autobusų sustojimuose, poilsio aikštelėse
esančios šiukšlių dėžės ar konteineriai nėra skirti buitinėms atliekoms. Jie skirti eismo dalyvių reikmėms.

Buitinių atliekų tvarkymu privalo rūpintis savivaldybės.

Matome, kad šiukšlės yra suvežtos maišais. Deja, ir šiukšlių klausimas, ir tvarka tualetuose priklauso ne tik nuo kelininkų, bet ir nuo visų mūsų.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min