Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apdovanoti Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojai

Šeštadienį vyko septintą kartą rengiamo nacionalinio diktanto pirmasis etapas.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Nacionalinis diktantas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo Nacionalinio diktanto nugalėtojus.

Antrus metus iš eilės raštingiausia moksleive tapo Milda Jundulaitė, Vilniaus licėjaus vienuoliktos klasės mokinė. Antrą vietą tarp moksleivių pelnė dešimtokas iš Ignalinos Giedrius Pakalka. Pernai diktanto konkurse mokinių grupėje G. Pakalka taip pat buvo antras.

Raštingiausia 2014 metų Lietuvos gyventoja tapo ir I vietą suaugusiųjų kategorijoje laimėjo Rūta Norkutė, Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto kompiuterinio modeliavimo programos magistrantūros studijų pirmo kurso studentė.

Antrą vietą suaugusiųjų grupėje laimėjo Agnė Kazlauskaitė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vertėja.

Iš užsienio lietuvių geriausiai Nacionalinį diktantą parašė Strasbūre gyvenanti Ingrida Kruopštaitė.

„Diktantas nėra vien tik kalbos žinių pasitikrinimas.  Tai pirmiausia požiūris į savo tautą ir tėvynę, jos likimą ir ateitį. Šiemet diktantą rašė daugiau nei septyni tūkstančiai žmonių, kurie gerbia savo kalbą ir kuriems svarbu, kaip kalbėsime ir rašysime ateityje“, – sakė Nacionalinio diktanto organizatorė, Pilietinės minties instituto direktorė Vytautė Šmaižytė.

Prizus nugalėtojams įsteigė nuolatiniai konkurso partneriai Lietuvos paštas ir Švietimo ir mokslo ministerija.

Šiemet pirmame diktanto konkurso etape vasario mėnesį dalyvavo daugiau kaip 7000 žmonių Lietuvoje ir užsienyje. Konkurso finale 93 lietuvių kalbos mylėtojai rašė Vlado Braziūno tekstą „Paukščiai lizdų visokiausių“. Nacionalinis diktantas surengtas septintą kartą.

Taip pat buvo apdovanota diktanto konkurse gausiausiai iš Lietuvos mokyklų dalyvavusi ir mažiausiai klaidų padariusi Vilniaus licėjaus 2A klasė. Šiai klasei skirta prezidentės padėka ir Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigtas prizas – dviejų dienų kelionė į Karaliaučiaus kraštą, į Tolminkiemį, kur gyveno ir kūrė lietuvių literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis. Diktantą rašė 19 šios klasės mokinių, du iš jų pateko į finalą.

Prezidentės padėka taip pat skirta Nacionalinio diktanto konkurse aktyviai dalyvavusiai Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos 1A klasei ir Tauragės „Versmės“ gimnazijos 4E klasei.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min