TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Apdovanoti šeši efektyviausiai kyšininkus gaudę pareigūnai

Akcijos „Aš neimu kyšių“ apdovanojimų vakaras.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Akcijos „Aš neimu kyšių“ apdovanojimų vakaras.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kino teatre „Pasaka“ įvyko Policijos departamento ir Vilniaus Lietuvos Tūkstantmečio Rotary klubo vykdytos socialinės akcijos „Aš neimu kyšių“ apdovanojimai. Prizai buvo įteikti šešiems geriausiems pareigūnams.

Policininkams apdovanojimus įteikė policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis ir Vilniaus Lietuvos Tūkstantmečio Rotary klubo prezidentas Vidmantas Šiugždinis.

Prieš įteikdamas prizus, S.Skvernelis pasidžiaugė, kad korupcijos reiškinys jaudina ne tik policijos pareigūnus ar valdininkus, tačiau ši problema ima rūpėti ir visuomenei. Jis teigė, jog korupcija nėra natūralus reiškinys ir jo negalima toleruoti. Pirmi pokyčiai mažinant korupcijos toleravimą įvyko 2007 m.

„Aš pasakiau, kad užtenka šį dalyką toleruoti, pabandykime abi puses vertinti – tas, kurios ima, ir tas, kurias duoda kyšį, nes šis veiksmas taip pat yra nusikaltimas“, – pasakojo pareigūnas.

Policijos departamento nuotr./Antikorupcinės akcijos lipdukais papuošti policijos tarnybiniai automobiliai
Policijos departamento nuotr./Antikorupcinės akcijos lipdukais papuošti policijos tarnybiniai automobiliai

Pasak  S.Skvernelio, 2007 m. pradėta daugiau nei įprasta ikiteisminių tyrimų dėl bandymo papirkti. Tačiau ketinimas įsiūlyti kyšį nėra iš karto registruojamas, pirmiausia gyventojai yra įspėjami apie galimas pasekmes.

„Pagal mūsų įstatymus ir reikalavimus iš karto nėra forminamas pasiūlymas ar bandymas papirkti. Yra atliekama atitinkama procedūra, įspėjant, kad būtų nutraukta nusikalstama veikla, pranešama, jog už tai gresia atsakomybė. Jei veikla toliau tęsiama, tuomet pradedami procesiniai veiksmai“, – pasakojo Lietuvos policijos generalinis komisaras.

Vėliau S.Skvernelis pranešė, kad antradienį apdovanoti policininkai  – geriausiai pasižymėję akcijoje „Aš neimu kyšių“. Dar 23 policininkai bus paskatinti. Sprendžiant, kam įteikti apdovanojimus, buvo vadovaujamasi tokiais kriterijais, kaip pagautų kyšininkų skaičius, siūlytų sumų dydis, pažeidimų rimtumas, bylų tolimesnė baigtis bei pareigūnus charakterizuojanti medžiaga.

Visi šeši policininkai gavo iš bendrovės „Omnitel“  išmaniuosius telefonus. Policininkai taip pat buvo apdovanoti piniginėmis premijomis.

Pirmoji vieta atiteko Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos biuro Kelių patrulių kuopos 2–ojo būrio vyriausiajam patruliui Donatui Lukui ir Alytaus apskrities Kelių policijos skyriaus Kelių patrulių būrio patruliui Audriui Baidokui.

Pirmosios vietos nugalėtojams prizą įsteigė bendrovė  „Small planet airlines“. Policininkams buvo įteikti 3 tūkst. litų dovanų čekiai „Novaturo“ organizuojamai kelionei įsigyti.

Antros vietos laimėtojais tapo Švenčionių rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Patrulių būrio vyresnysis patrulis Darius Kulešius ir jo porininkas Ramūnas Rastenis. Pareigūnams „Grand Spa Lietuva“ dovanojo poilsį Druskininkuose esančiame viešbutyje.

Trečioji vieta atiteko Druskininkų policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Patrulių būrio patruliui Audriui Vaitkūnui ir Radviliškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Patrulių būrio patruliui Žanui Stalygai.

Policijos departamento nuotr./Antikorupcinės akcijos lipdukais papuošti policijos tarnybiniai automobiliai
Policijos departamento nuotr./Antikorupcinės akcijos lipdukais papuošti policijos tarnybiniai automobiliai

Jiems buvo įteikti sporto klubo „Impuls“ dovanų čekiai.

Įteikus apdovanojimus, scenoje pasirodė buvęs teisingumo ministras Remigijus Šimašius. Jis teigė, kad kyšių paėmimą mažina tam sudaromos nepalankios sąlygos, tokios, kaip stebėjimo kameros ar budėjimo vietos registravimas. R.Šimašius padėkojo už sąžiningą darbą susirinkusiems policininkams, nes pasak jo, geras pareigūnas – nebūtinai yra mėgstamas pareigūnas, nes jis – „nesisteminis“.

„Tie pareigūnai, kurie yra čia, nebūtinai yra mėgstamiausi bendradarbiai. Ir kai nesi mėgstamas bendradarbis, o tavo atlyginimas taip pat nėra didelis, būtent tuomet ryžtiesi tokius dalykus daryti“., – kalbėjo buvęs Lietuvos Respublikos teisingumo ministras.

Pasibaigus apdovanojimams, pirmosios vietos nugalėtojas D.Lukas pasakojo, kad vairuotojai dažnai siūlo kyšius ir tai daro nesislėpdami.

„Kartą sustabdžiau automobilį, įtariau, kad vairuotojas yra vartojęs narkotinių medžiagų. Jis prisipažino. Vežant patikrinimui į ligoninę, jis davė 300 litų. Vairuotojas pats pripažino, kad rūkė žolę. Nuvežus į ligoninę testas buvo neigiamas“, – apie vieną įsimintiniausių kyšio siūlymo atvejų pasakojo pareigūnas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min