Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apdovanoti žodinės istorijos projektų konkurso laureatai

Konkurso lauretai
Organizatorių nuotr. / Konkurso lauretai
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio 19 dieną, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Vilniuje apdovanojo pirmojo ambasados organizuojamo kasmetinio žodinės istorijos projektų konkurso laimėtojus.

Laimėtojais tapo Ateitininkų Federacijos projektas „Ugnė Karvelis“, parengtas kartu su Ugnės Karvelis gimnazijos muziejumi, Ringaudų biblioteka ir Tabariškių parapijos bažnyčia, bei Vilkijos gimnazijos pristatytas multimedijos projektas „Atminties namai”.

Antrąja vieta pasidalino tarpdisciplininis projektas „Trasmisija“ ir Marijampolės savivaldybės Igliaukos Anzelmo Matučio vidurinės mokyklos projektas „Fermų žvaigždės“.

Konkursas vyko rugsėjo 5-17 dienomis. Nugalėtojus išrinko JAV istoriko ir žodinės istorijos eksperto, buvusio Nacionalinio JAV muziejaus Smithsonian instituto vadovo dr. Brent Glasso vadovaujama JAV ambasados komisija. Iš viso konkursui buvo pateikta net 13 paraiškų iš Marijampolės, Šalčininkų, Šėtos, Kėdainių, Vilkijos, Šiaulių, Panevėžio.

Skelbdamas savo sprendimą, dr. Brent Glass savo išvadose pažymėjo, kad konkursui pateikti projektai dar kartą pabrėžia žodinės istorijos reikšmę ir būtinybę užpildyti visuomenės atminties spragas. Pasak dr. B. Glass, šių projektų įgyvendinimas įtrauks ne tik motyvuotą jaunimą, bet ir apjungs bendruomenės ir vietines institucijas. 

Temos Istorija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min