Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apgaulingas pranešimas apie laimėjimą loterijoje – vienas iš labiausiai paplitusių sukčiavimo atvejų

Loterija
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Loterija
Šaltinis: 15min
0
A A

Ekonominiu sunkmečiu Lietuvoje padaugėjo gyventojų skundų dėl apgaulingų pranešimų apie laimėjimus įvairiose loterijose, žinomų prekybos centrų gimtadienių proga vykstančias akcijas. Daugiausia apgaulių fiksuojama dėl neva laimėtų prizų loterijoje, siūlant prieš atsiimant laimėjimą ką nors nusipirkti ar pervesti atitinkamą pinigų sumą, prašoma pateikti asmens duomenis, bankų mokėjimo kortelių kodus.

Tokiu būdu patiklūs žmonės prarado nuo kelių šimtų iki tūkstančių litų, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo pradedamas gavus asmens skundą, pareiškimą ar pranešimą apie nusikalstamą veiką. Dažniausiai tokie tyrimai atliekami policijoje, o juos organizuoja ir jiems vadovauja prokurorai. Žmogus, gavęs pranešimą apie laimėjimus įvairiose loterijose, pirmiausia turėtų patikrinti, ar tikrai vyksta loterija, akcija ar žaidimas, kuriame jis laimėjo. Jeigu kyla nors mažiausias įtarimas, kad skambina sukčius, asmuo nedelsdamas turėtų skambinti į policiją trumpuoju numeriu 112 ar 02 arba kreiptis į prokuratūrą.

Prokuroras, gavęs tokio pobūdžio pranešimą, priima sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą. Šiuo metu prokurorai vadovauja 14 ikiteisminių tyrimų dėl apgaulingų pranešimų apie laimėjimus įvairiose loterijose. Daugiausiai tokių tyrimų atliekama Telšių rajono policijos komisariate (4).

Atliekamų ikiteisminių tyrimų duomenimis, nukentėję asmenys prarado nuo 200 Lt iki 10 tūkst. Lt. Iš viso apgaulės būdu iš gyventojų buvo išviliota beveik 22 tūkst. Lt (21 830 Lt).

,,Siekdami apsaugoti šalies gyventojus nuo galimų sukčiavimo atvejų raginame būti budriais piliečiais ir beatodairiškai nevykdyti apgaule keliamų reikalavimų“, – sako generalinis prokuroras Algimantas Valantinas.

Per š. m. pirmuosius keturis mėnesius Lietuvoje buvo užregistruotos 1457 nusikalstamos veikos, turinčios sukčiavimo požymių (Baudžiamojo kodekso 182 straipsnis), ištirti 835 minėti nusikaltimai. Per praėjusių metų tą patį laikotarpį buvo užregistruota 915 sukčiavimo požymių turinčių nusikalstamų veikų, ištirta – 590. Pastebima tendencija, kad beveik visose Lietuvos
apskrityse sukčiavimo atvejai padažnėjo, ypač Alytaus, Šiaulių, Marijampolės, Vilniaus ir Kauno apskrityse ir didžiuosiuose šalies miestuose.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min