Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 01 16, 17:35

Apie 20 Visagino savivaldybės darbuotojų darbo metu vyko į ekskursiją Gardine

Visagino merė Dalia Štraupaitė kritikuoja administracijos direktoriaus Sergejaus Mickevičiaus bei dalies darbuotojų sprendimą darbo metu vykti stiprinti komandos į Gardiną.
Visagino savivaldybė
Visagino savivaldybė / 15min nuotr.
Temos: 2 Visaginas Gardinas

Merė sako, kad apie 20 darbuotojų į vienos dienos kelionę vyko Laisvės gynėjų dienos išvakarėse, sausio 12-ąją. Anot jos, į kaimyninę Baltarusiją autobusu važiavo ir savivaldybės Kultūros skyriaus darbuotojai, patys suorganizavę Laisvės gynėjų dienos minėjimą Visagine, bet jame nedalyvavę.

Ji taip pat pažymėjo, kad oficialiai tarnautojai tą dieną dirbo savivaldybėje.

„Jie atėjo pas mane ir klausė, ar gali išvykti penktadienį – iš pradžių aš nesureagavau, nes jie patys suplanavo 12 dieną švęsti pas mus, Visagine, tą šventę. Nežinojau, kad penktadienis ir yra ta 12 diena. Jie informavo, kad vyksta komandos subūrimo projektas. Galvojau, kad tai numatyta plane, nesureikšminau“, – BNS pasakojo savivaldybės vadovė.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Dalia Štraupaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Dalia Štraupaitė

Pats administracijos direktorius BNS pasakojo, kad komandos stiprinimo išvyka suplanuota dar gruodžio pradžioje savivaldybės darbuotojų profesinės sąjungos prašymu. Jo teigimu, galimybę tarnautojams dalyvauti tokiose išvykose darbo metu numato kolektyvinė darbo sutartis.

Į Gardiną važiavo daugiausia savivaldybės skyrių vadovai, tad savivaldybės veikla esą nebuvo sutrikdyta.

D.Štraupaitė teigė pati į kelionę išleidusi tik administracijos direktorių, sprendimą dėl likusių darbuotojų turėjo priimti pats S. Mickevičius.

„Pagal kolektyvinės sutarties 103 punktą, galime organizuoti edukacines programas. Kitas dalykas, edukacinės programos metu darbuotojai bendravo tarpusavy, buvo aptariami darbo rezultatai, sprendžiamos tam tikros problemos, susijusios su darbu kelionės metu. Kelionės tikslas buvo sustiprinti komandą“, – tvirtino S. Mickevičius.

Jis taip pat tikino, kad apie Laisvės dienos minėjimo renginį sužinojo likus kelioms dienoms iki kelionės, o už renginį atsakingi buvo ne išvykę Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus darbuotojai, bet Kultūros centras.

„Bet dabar bandoma rasti kažkokių nebūtų dalykų. Mano žiniomis, tokia praktika yra visose savivaldybėse“, – aiškino jis.

Administracijos direktorius patvirtino, kad kelionės metu, kaip skelbta savivaldybės pranešime, aplankyti Gardino istoriniai objektai: senoji Gardino pilis, Vytauto Didžiojo skulptūra, naujoji Gardino pilis, šv. Boriso ir Glebo cerkvė, Nemuno krantuose esančios vietos. Taip pat aplankyta barokinė katalikiškoji Pranciškaus Ksavero Gardino katedrą, pasivaikščiota buvusia Vilniaus (dabar Sovetskaja) pėsčiųjų alėja.

Merė D.Štraupaitė tvirtino, kad šią situaciją dar vertins teisininkai.

„Savivaldybei dar kainuos išmokėti jiems algą už tą dieną. Dabar renkame informaciją, kadangi viskas įvyko prieš kelias dienas. Tikrai svarstysime, žiūrėsime – jei yra pažeisti teisės aktai, bus imtasi tam tikrų veiksmų, kaip pasakys teisininkai. Yra ir moralinė pusė, kada pasiskiri renginį ir išvažiuoji pats“, – piktinosi merė.

Ji teigė pati į kelionę išleidusi tik administracijos direktorių, sprendimą dėl likusių darbuotojų turėjo priimti pats S. Mickevičius.

Anot D.Štraupaitės, taip pat į kelionę vykusi administracijos direktoriaus pavaduotoja Aušra Andrijauskienė informavo, kad kelionė apmokėta iš savivaldybės biudžeto ir kainavo apie 600 eurų.

D.Štraupaitė yra Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Visagino skyriaus vadovė, S.Mickevičius formaliai yra socialdemokratas, bet į pareigas administracijoje jį delegavo rinkimų komitetas „Visaginas – tai mes“.

Merė, be kita ko, piktinosi po kelionės atsiradusiomis S.Mickevičiaus nuotraukomis socialiniame tinkle „Facebook“, kur Lietuvos trispalvė užfiksuota gulinti ant žemės. S.Mickevičius sakė, kad nuotrauka daryta Lietuvoje, o vėliava buvo įkomponuota žvakių fone ir taip jokiu būdu nebuvo siekiama parodyti nepagarbos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min