Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apie 300 žmonių Vilniuje dalyvavo eitynėse prieš atominių elektrinių statybą

Eitynių akimirka
Tomo Lukšio/BFL nuotr. / Eitynių akimirka
Šaltinis: BNS
0
A A

Apie 300 žmonių antradienį popiet dalyvavo eitynėse Vilniaus centre, protestuodami prieš planuojamų atominių elektrinių statybą Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse.

Daugiausia jauno amžiaus protestuotojai, laikydami plakatus su užrašais „Vakar Japonija, šiandien – Lietuva“, „Gal žinai, kur evakuotis?“, „Už ateitį be atomo“, „Ne – naujiems Černobyliams“, susibūrė prie Seimo. Netrukus po to nuo parlamento Gedimino prospektu jie nužygiavo Vyriausybės link, kur surengtas koncertas.

Policijos lydimoje eisenoje skambėjo gongai, būgnus atstojusios metalinės talpos, švilpukai, šūksniai „Atomui – ne!“, akcijos dalyviai nešėsi balionus, ženkliukus su užrašais „Atominės energijos? Ačiū, nereikia“ ir įvairią kitą atributiką.

Protesto akcija rengiama minint Černobylio katastrofos 25-ąsias metines.

Renginio organizatoriai sako, kad jie nepritaria atominių elektrinių statybai Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse – Baltarusijoje bei Rusijos Kaliningrado srityje.

„Visos atominės elektrinės yra vienodai pavojingos, ir branduolinės pramonės istorija mums tą akivaizdžiai demonstruoja. Nėra saugios lietuviškos branduolinės elektrinės ir nėra pavojingos baltarusiškos atominės elektrinės. Jos visos yra vienodai pavojingos“, – BNS sakė vienos iš eitynes rengiančių organizacijų, aplinkosauginės bendrijos „Atgaja“ atstovas Linas Vainius.

Akcijos metu buvo perskaitytas kreipimasis į prezidentę, Seimą ir Vyriausybę. Seimo pirmininkės atstovas Nepriklausomybės aikštėje paėmė kreipimąsi iš protestuotojų.

Akcijos dalyviai reikalauja Lietuvos valdžią atsisakyti planų statyti naują Visagino atominę elektrinę, paskelbti moratoriumą „visiems veiksmams, prisidedantiems prie atominės energetikos plėtros Lietuvos teritorijoje bei netoli jos“.

„Pagrindinis reikalavimas yra, kad Vyriausybė ir Seimas peržiūrėtų nacionalinę energetikos strategiją, įvertintų kitas galimybes apsirūpinti energetika, atsisakytų Visagino atominės elektrinės projekto ir tuo pačiu imtųsi labai aktyvių diplomatinių veiksmų ginti Lietuvos interesus nuo kaimyninių šalių projektų. Tik išsipančioję patys, mes būsime laisvi protestuoti ir prieš kaimynus“, – teigė L.Vainius.

Lietuva tikisi per dešimtmetį kartu su Latvija, Estija ir Lenkija, dalyvaujant strateginiam investuotojui, pasistatyti Visagino atominę elektrinę. Greta Lietuvos sienų naujas atomines elektrines taip pat planuoja Rusija ir Baltarusija. Lietuvos pareigūnai sako, kad vystant šių dviejų jėgainių projektus nėra laikomasi saugumo standartų.

Sprogimas Černobylio atominėje elektrinėje, per kurį radiacija buvo užteršta ir Lietuva, įvyko 1986 metų balandžio 26 dieną. Pastarosiomis savaitėmis pasaulio dėmesys buvo nukrypęs į Japoniją, kurios pareigūnai stengiasi užkirsti kelią radiacijos nuotėkiui iš žemės drebėjimo pažeistos Fukušimos-1 atominės elektrinės.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min