Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apie artėjančią audrą kauniečius įspės policijos sirenos

Nakties metu išgirdę įjungtas policijos sirenas bei per garsiakalbį perspėjimus siunčiančius pareigūnus, kauniečiai turėtų suskubti ruoštis artėjančiai audrai.
Aliaus Koroliovo nuotr. / Nakties metu išgirdę įjungtas policijos sirenas bei per garsiakalbį perspėjimus siunčiančius pareigūnus, kauniečiai turėtų suskubti ruoštis artėjančiai audrai.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauniečiams jau beveik savaitę tvarkant audros nusiaubtą miestą, policija ėmė ieškoti būdų, kaip ateityje padėti netikėtos gamtos stichijos atakos užkluptiems miestiečiams.

Nuo šiol sinoptikams pranešus apie Kauno link artėjančią audrą, Kauno policijos Patrulių rinktinės pareigūnai bet kuriuo paros metu važiuos į visus miesto mikrorajonus ir trumpam įjungs tarnybinių automobilių garsinius signalus. Tokiu būdu kauniečiai bus perspėti apie artėjantį pavojų. Be to, pareigūnai, naudodamiesi automobiliuose įmontuotais garsiakalbiais, miestiečiams primins, kokių atsargumo priemonių reikėtų imtis kilus smarkiai audrai.

„Jeigu audra artėja naktį, tokiu metu žmonės dažniausiai neklauso nei televizijos, nei radijo. Naktį visi dažniausiai miega, o per karščius tai daro atsidarę langus ir balkono duris. Tuo tarpu patulių budėtojai dirba ištisą parą. Jie daug greičiau sureaguos į situaciją, nei žmogus, tik ką pabudęs iš miegų. Matydami, kad Kauno link artėja škvalas ar uraganas ir turėdami tikrų duomenų, pareigūnai bandys informuoti žmones, kad šie galėtų apsisaugoti ir apsaugoti savo turtą“, – apie naujosios perspėjimo sistemos detales pasakojo Kauno policijos Patrulių rinktinės vadas Remigijus Balandis.

Tiesa, paklaustas, ar pareigūnai žmones įjungtais garsiniais signalais perspės apie kiekvieną stipresnį škvalą ir kaip policininkai nuspręs, ar stiprėjantis vėjas yra pavojingas, ar ne, R.Balandis paaiškino, jog kartais geriau yra klaidingai pranešti apie Kauną aplenkusią audrą nei visai nepranešti apie miestą nusiaubsiančią gamtos stichiją.

Be elektros – šimtai

Nors audra Kauno mieste bei rajone šėlo prieš beveik savaitę, keli šimtai Kauno bei pakaunės gyventojų vis dar neturi elektros energijos. Kaune be elektros gyvena maždaug 80, tuo tarpu rajone – apie 600 žmonių. „Darysime viską, kad Kauno mieste elektros tiekimas būtų atkurtas netrukus. O sudėtingesni atvejai, ypač Kauno rajone, gali nusikelti ir į kitą dieną“, – vakar „15min“ pasakojo bendrovės VST ryšių su visuomene atstovė Giedrė Vinickienė, teigusi, jog dėl audros įmonės patirti finansiniai nuostoliai bus skaičiuojami vėliau.

Norinčių padėti neatsirado

Užmiršti praėjusį savaitgalį siautusios audros kol kas negali ir Lietuvos zoologijos sodo darbuotojai. Šioje vietoje smarkiai šėlusios gamtos stichijos išvartyti medžiai bei nulaužtos šakos dar nėra galutinai sutvarkyti. Zoologijos sodo darbuotojai, tikėjęsi sulaukti kauniečių pagalbos, vakar nesulaukė nė vieno miestiečio, pasiryžusio prisidėti prie čia rengtos masinės talkos.

„Darbų dar tikrai yra. Audra sodą nuniokojo stipriai. Dar yra daug šakų, kurias reikia atvilkti iki tako, kad juo važiuojantis automobilis galėtų jas surinkti“, – teigė sodo atstovė Rasa Jautakienė.
Moteris sakė, kad visuotinė talka zoologijos sode bus rengiama ir šiandien. Norintys prisidėti prie zoologijos sodo tvarkymo, kviečiami prisijungti prie darbų, vyksiančių nuo 10 iki 12 val., bei nuo 13.30 iki 15.30 val. Visiems talkininkams rekomenduojama atsinešti savo pirštines bei, jei turi, šakų pjaustymui skirtus įrankius. Pasiryžusieji prisidėti prie Zoologijos sodo tvarkymo šiandien bus laukiami prie centrinio įėjimo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min