Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 13d. 11:13

Apie atnaujinamą registraciją į Vilniaus darželius tėvai informuojami asmeniniais mero laiškais

Darželinukų tėvai Vilniaus savivaldybėje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Darželinukų tėvai Vilniaus savivaldybėje

Oficialiai kol kas tokia informacija niekur nepaskelbta, tačiau Vilniaus tėvai prieš rinkimus gavo asmeninius mero Artūro Zuoko laiškus, kuriuose – ne tik atsiprašymas dėl nepatogumų bandant registruoti savo atžalas į sostinės darželius, bet ir pažadas, kad jau kovo 25 dieną registraciją vėl vyks. Ir galbūt net vyks sklandžiai, nes esą sistema sutvarkyta ir apsaugota.

Sausio 12-osios rytą Vilniaus savivaldybė buvo apgulta tėvų, kuriems nepavyko internetu užregistruoti savo vaikų į sostinės darželius. Tuomet sistema įstrigo dar prieš vidurnaktį, nors būtent nuo 24 valandos turėjo prasidėti registracija.

Oficialiai neskelbiama

Savivaldybė skelbė, kad tai buvo tyčinė ataka siekiant sutrikdyti sistemos darbą. Žadėta, jog naujoji registracija prasidės dar kovo mėnesį, o tėvai apie tai bus informuoti iki pradžios likus ne mažiau nei 7 dienoms. Tokia informacija iki šiol skelbiama Vilniaus savivaldybės interneto puslapyje, jokios žinios apie tikslią registracijos pradžios datą ten nėra.

Tačiau tėvai naujienų jau sulaukė. Į jų pašto dėžutes atkeliavo asmeniniai A.Zuoko laiškai, kuriuose pranešama, kad nepriklausomos kompanijos IBM, DPA ir BAIP pagaliau atliko priėmimo į darželius sistemos konfigūracijos pakeitimus saugumui užtikrinti, papildomus sistemos apkrovos ir saugumo testus bei pranešė, kad sistema saugi.

„Kovo 25 d., trečiadienį, 8 val. ryto internetu ir savivaldybėje prasidės registracija į sostinės darželius. Gavome Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje neprieštaravimą registraciją pradėti 8 val. ryto. Ši sistema sukurta Jūsų gerovei, tad raginame vaikučius registruoti internetu, kad nereikėtų ilgai stovėti eilėse savivaldybėje“, – savo laiške žada meras.

Įsakymo kol kas nėra

Kovo 25 d., trečiadienį, 8 val. ryto internetu ir savivaldybėje prasidės registracija į sostinės darželius. Gavome Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje neprieštaravimą registraciją pradėti 8 val. ryto, – savo laiške žada meras.

Vilniaus savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius Gintaras Petronis to nepaneigė – registracija greičiausia prasidės būtent kovo 25 dieną, tačiau bent kol kas savivaldybės administracijos direktoriaus pasirašyto įsakymo, kuris būtinas, neturi.

Mero laiške patvirtinama tai, kas skelbta jau anksčiau, – šiemet pirmenybė teikiama tiems vaikams, kuriems pernai neužteko vietų darželiuose, tėvų pateikti prašymai tebegalioja, jų iš naujo teikti nereikia. Be to, pasibaigs vaikų priėmimas į darželius šiems metams, registracija vėl keisis – nuo rudens į darželius bus galima vaikus registruoti nuolat, nelaukiant konkrečios datos. 

Taip pat savo laiške meras žada, kad tėvams, kurių vaikai pradės lankyti darželius nuo šių metų rugsėjo, savivaldybės iniciatyva nereikės mokėti vieno mėnesio vaiko ugdymo mokesčio (14,48 eurų). Šis pažadas kelia tėvams abejonių – esą iš kur prasiskolinusi savivaldybė gaus šiuos pinigus, be to, niekas nėra girdėjęs, kad sprendimui pritartų miesto taryba.

Eilių nebebus?

„Atsiprašau už nepatogumus dėl sustabdytos registracijos. Deja, buvo ir savivaldybės darbuotojų klaidų, už kurias jie griežtai įvertinti“, – tėvams rašo meras.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Naujas vaikų darželis Santariškėse
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Naujas vaikų darželis Santariškėse

Oficialiai skelbta, kad šių metų pradžioje Vilniuje eilėse į vaikų darželius laukė apie 700 vaikų, tačiau atidarius įstaigą Santariškėse, o rudenį planuojant atnaujinti darželius Viršuliškėse, Žirmūnuose, Antakalnyje ir tarp Pašilaičių bei Šeškinės vietų problemos esą nebeliks.

Kitas pretendentas į Vilniaus merus Remigijus Šimašius siūlo vietų vaikų darželiuose trūkumą spręsti kitaip – esą tereikėtų kompensuoti tėvams, kurie savo atžalas leidžia į privačias įstaigas, po 100 eurų mokesčio ir problema išsispręs savaime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min