Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apie pagrobtą lietuvį – jokių žinių

Piratai
„Scanpix“ nuotr. / Piratai
Šaltinis: 15min
0
A A

„Limarko laivininkystės kompanija“ patvirtino, jog pirmadienio naktį prie vakarų Afrikos krantų buvo užpultas jai priklausantis laivas „Argo“ ir pagrobtas jo kapitonas Dmitrijus Baškirovas.

Bendrovė antradienį pranešė, jog incidentas įvyko pirmadienį vidurnaktį, laivas tuo metu stovėjo Kamerūno uosto Doualos reide.

„Prieš pat incidentą laivo budėtojas pastebėjo prie laivo besiartinančias dvi valtis su motoriniais varikliais. Laive buvo duotas aliarmo signalas, laivo antstatas buvo užrakintas. Laivas davė pavojaus signalą į Lietuvos Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrą bei kreipėsi pagalbos į Doualos uosto valdžią“, – rašoma bendrovės išplatintame pranešime.

Teigiama, jog ginkluoti užpuolikai per 15 minučių išlaužė antstato duris, išplėšė laivo seifą ir, paėmę į nelaisvę laivo kapitoną, išgabeno jį nežinoma kryptimi. Vėliau atvykęs karinis kateris palydėjo laivą į Doualos uostą. Jis buvo saugiai prišvartuotas, pradėtas krovinio iškrovimas. Kiti įgulos nariai incidento metu nenukentėjo.

Užsienio reikalų ministerija šiandien neturėjo jokių naujų duomenų apie pagrobto lietuvio buvimo vietą, išpirkos užpuolikai taip pat nepareikalavo. Lietuvos piliečio išlaisvinimo klausimui spręsti sudaryta tarpžinybinė darbo grupė, jai vadovauja užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis.

Teigiama, jog prieš užpuldami Lietuvos laivą piratai atakavo sausakrūvį „North Spirit“ ir įkaitais paėmė du Rusijos piliečius – kapitoną ir vyresnįjį mechaniką.

Tai ne pirmas kartas, kai užgrobiamas Lietuvos laivas. Pernai rugpjūtį prie Nigerijos krantų buvo užgrobtas „Limarko“ laivas „Saturnas“, iš jo pagrobti penki Lietuvos piliečiai. Po vienuolikos dienų jie buvo paleisti.

Temos Laivas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min