Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 23d. 10:10

Apie sveiką gyvenseną – Vydūno konferencijoje

Prof. Algimantas Kirkutis
Klaipėdos universiteto nuotr. / Sveika mityba

Šiemet jau tryliktąjį kartą paminėti didžiojo lietuvių tautos šauklio V. Storostos-Vydūno 143-iąjį gimtadienį į Klaipėdos universitetą penktadienį visus geros valios žmones kviečia susirinkti Sveikatos mokslų fakulteto ir Tęstinių studijų instituto dėstytojai bei studentai.

Šiais metais kartu su Vydūno konferencija pirmą kartą organizuojamas alternatyvios, papildomos ir natūralios medicinos forumas, kuriame dalyvauja pranešėjai iš Indijos, Kinijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Vokietijos, Italijos, Čekijos, Rusijos, Ukrainos ir Latvijos.

Konferencijos organizatorius Klaipėdos universiteto Medicinos edukacijos katedros vedėjas prof. Algimantas Kirkutis sako, kad tai puiki galimybė klaipėdiečiams ir svečiams apsilankyti Sveikatos paslaugų ir prekių mugėje ir susipažinti su sveikos mitybos, gydymosi be operacijų ir cheminių vaistų bei kitomis sveikos gyvensenos naujovėmis. Renginio metus bus supažindinama su projekto „Klaipėda – sveikas miestas“ eiga bei aktualijomis.

Šių metų mokslinę – praktinę konferenciją „Į sveiką gyvenseną ir skaidrią būtį Vydūno keliu“ Klaipėdos universitetui padėjo ruošti Vilniaus universiteto bei Pedagogikos universiteto, Šiaulių universiteto ir Kauno kūno kultūros akademijos mokslininkai bei dėstytojai bei nuolatiniai pagalbininkai – Vydūno draugijos nariai ir Klaipėdos miesto savivaldybės administracija. Sulaukta per pusę šimto mokslinių straipsnių, kurie publikuojami specialiai konferencijai skirtame leidinyje. Renginio metu bus perskaityti 49 moksliniai pranešimai.

Pranešimus, be užsienio svečių, taip pat  skaitys akademikas Jurgis Brėdikis (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas), dr. Guoda Azguridienė (Vilniaus universtetas), doc.dr. Ksavera Vaištarienė (Lietuvos vegetarų draugija), Dainius Kepenis (Lietuvos sveikuolių sąjunga) ir daugybė kitų sveikata besirūpinančių garsių žmonių. Dalyvauti ir diskutuoti pakviesti LR Seimo nariai, ministerijų atstovai ir kiti žinomi visuomenės veikėjai.  Konferencijos ir jos metu vykstančio Forumo temų įvairovė aprėpia  mokslo, mitybos, literatūros, istorijos, visuomenės aktualijų,  sveikatos puoselėjimo ir stiprinimo, ligų gydymo, taip pat žalingų įpročių bei vaistų pasekmių žmogui sritis. Konferencijoje dalyvaus apie 1000 dalyvių.

„Be Vydūno publicistinio palikimo studijų ir visuomenės sveikatos mokslo naujienų aptarimo, šiais metais vyksta pirmasis Lietuvoje papildomos ir alternatyvios medicinos forumas, kuris žymiai padidino šio vienminčių susibūrimo aktualumą ir svarbą, – sako prof. A. Kirkutis.  Papildomos ir alternatyvios medicinos terminas sujungia visus netradicinius ligų diagnostikos bei gydymo būdus, kurie atsirado istoriniu-empiriniu būdu per šimtmečius praktikuojant liaudies mediciną. Tikimės, kad gydytojai, praktikuojantys netradicinę mediciną savo klinikinėje praktikoje, ir besinaudojantys šiomis medicinos paslaugomis pacientai galės pasidalinti savo patirtimi ir nuomonėmis. Forumo metu numatoma parengti dalyvių deklaraciją bei rezoliuciją – svarbius dokumentus, su kuriais sieksime įteisinti bei populiarinti papildomą ir alternatyviąją mediciną mūsų šalyje“.

Tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Į sveiką gyvenseną ir skaidrią būtį Vydūno keliu“ ir Sveikatos prekių ir paslaugų mugė įvyks 2011 m. kovo 25 dieną KU, Herkaus Manto g. 84, „Studlende“ (prie prekybos centro „Iki“). Renginio pradžia – 10 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

01:50
03:26
01:09

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min