Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2017 gegužės 31d. 12:06 , atnaujinta: 2017 gegužės 31d. 12:57

Apkalta A.Širinskienei, R.Karbauskiui ir A.Verygai išblaškė opoziciją: „tvarkiečiai“ ir liberalai už, konservatoriai nepalaiko

Aurelijus Veryga, Agnė Širinskienė, Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Aurelijus Veryga, Agnė Širinskienė, Ramūnas Karbauskis

Partija „Tvarka ir teisingumas“ už praėjusios savaitės istoriją, kai Seimo narė kolegas registravo kalbėti naudodamasi jų kortelėmis imasi apkaltos „valstiečiams“ Agnei Širinskienei, Ramūnui Karbauskiui ir Aurelijui Verygai. „Valstiečiai“ ginasi, kad registruotis diskusijai yra tas pats, kas kolegai atverti posėdžių salės duris. Per smulkiu apkaltai nusižengimu šį atvejį laiko ir konservatoriai.

Kol kas apkaltos dokumentas nėra registruotas, tačiau R.Žemaitaitis sako, kad nutarimo projektas yra parengtas ir dar trečiadienį, iškart po Etikos ir procedūrų komisijos išvadų, bus pradėti rinkti parašai.

„Reikia surinkti šiandien 35 parašus, kad būtų sudaryta specialioji komisija ir būtų pradėtas apkaltos procesas“, – teigė R.Žemaitaitis.

Jeigu dėl šitokių dalykų būtų galima rengti apkaltas, dėl to, kai nebalsuojama, nevyksta jokie Seimo posėdžiai, tai tokiu atveju tada dėl įėjimo į Seimo salę, kai Seimo narys praleidžia kitą Seimo narį lygiai taip pat būtų galima kelti klausimą, – ginasi R.Karbauskis.

„Tvarkiečiai“ apie apkaltą prabilo anksčiau nei sprendimą dėl to paties klausimo priėmė Seimo Etikos ir procedūrų komisija. Ji klausimą apsvarstė vėliau trečiadienį ir nutarė, kad Seimo Statutą pažeidė visi trys Seimo nariai. Tačiau dėl to apkaltos komisija pradėti nesiūlo. Ji Seimo narius tik įspėjo daugiau taip nesielgti.

„Tvarkiečiui“ keistai skamba pasiaiškinimai, kad tai tebuvo techninis veiksmas. Pasak jo, tuomet belieka tik išvis atšaukti Seimo Statutą.

Jis skaičiuoja, kad „valstiečiai“ jau ne pirmą kartą kliūva už Statuto normų, nes Aplinkos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika ir Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas galimai klastojo komitetų dokumentus.

R.Žemaitaitis tikina, kad nėra jokio skirtumo, ar Seimo narių kortelėmis buvo naudojamasi tik registracijai dalyvauti diskusijoje, ar balsuojant. Pasak jo, Seimo Statutas aiškiai numato, kad Seimo nario pažymėjimas negali būti niekam perduodamas jokiomis aplinkybėmis.

Tam pritaria ir Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas. Jis tikina, kad A.Širinskienė, R.Karbauskis ir A.Veryga tikrai nusipelnė apkaltos.

„Tai yra baigtinis nusikaltimas. Ar tu kartą leidai pasinaudoti kortele, ar 25 kartus leidai pasinaudoti kortele, tai yra pažeidimas. Žinoma, gal tai lengvinanti aplinkybė ginčijantis, kad čia tik kartą, kad klaidą padarėme, bet R.Karbauskis deda į šuns dienas visus, kurie drįsta atkreipti dėmesį, kad jie neteisingai elgiasi, sako, kad čia juokiname ir taip toliau. Apie moralę viskas aišku, dabar teisinis vertinimas bus“, – teigė E.Gentvilas.


Konservatoriai apkaltai nepritaria

Savo ruožtu didžiausia opozicinė Seimo frakcija, vadovaujama Gabrieliaus Landsbergio, paramos apkaltos organizatoriams nežada. Pasak Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno, galbūt projektą pasirašys pavieniai konservatoriai, bet pats G.Landsbergis sako, kad „valstiečių“ pažeidimas per smulkus.

„Pusiau juokaudamas palyginčiau, kad ten (L.Karaliaus ir A.Sacharuko atveju – red.past.) jau buvo vagystė ir Baudžiamasis kodeksas, o čia yra smulkus sukčiavimas ir Administracinių nusižengimų kodeksas. Reikia pabrėžti, kad tas smulkus sukčiavimas jau darosi įprasta veikimo forma „valstiečiams“, – kalbėjo politikas minėdamas manipuliacijas statistika, galimai klastojamus komitetų dokumentus.

Negali užčiuopti, kad jau vagys, bet, jeigu tu pametei piniginę, tai tau jau neprineš paduoti jos atgal. Rado ant žemės ir pasiėmė, o ką? Mes iš nepatyrimo tai darome, – šaržavo G.Landsbergis.

„Negali užčiuopti, kad jau vagys, bet, jeigu tu pametei piniginę, tai tau jau neprineš paduoti jos atgal. Rado ant žemės ir pasiėmė, o ką? Mes iš nepatyrimo tai darome“, – šaržavo G.Landsbergis.

G.Landsbergis sako, kad konservatoriai greičiausiai registruos Seimo nutarimą, kuriuo būtų pasmerkiami visi pastaruoju metu dėl „valstiečių“ kaltės įvykę Statuto pažeidimai ir siūlys A.Širinskienei, R.Karbauskiui ir A.Verygai trauktis iš vadovaujamų pareigų.

Tačiau apkalta dėl tokio pažeidimo, pasak G.Landsbergio, devalvuotų apkaltos procesą.

Kad Statuto pažeidimas per smulkus apkaltai pradėti, mano ir Lenkų rinkimų akcijos frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė. Anot jos, klaidą buvo bandoma atitaisyti, visi Seimo nariai pripažino pasielgę netinkamai.

Socialdemokratų frakcijos seniūnas Andrius Palionis taip pat sako, kad socialdemokratai apkaltos A.Širinskienei, R.Karbauskiui ir A.Verygai galimybės nemato.

„Apkaltai gal dar ir trūksta truputį. Jeigu būtų buvę balsuota, kaip užpraeitos kadencijos metu, tai, suprantama, kad palaikytume, o dabar net nesame matę siūlymo“, – sakė A.Palionis.

R.Karbauskis: „Gal ir durų atidaryti negalima?“

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis pažeidimo rimtu nelaiko.

„Šiuo atveju nebuvo nei balsuojama, nei tas įvykis susijęs su Seimo posėdžiu tiesiogiai. Aš matau paprasčiausiai, kad Seimo nariai neturi, ką veikti, ir gal opozicijos žmonės kuriasi sau įvaizdį tokiais niekais. Nelaukdami net Etikos ir procedūrų komisijos išvadų šneka apie apkaltas. Jeigu dėl šitokių dalykų būtų galima rengti apkaltas, dėl to, kai nebalsuojama, nevyksta jokie Seimo posėdžiai, tai tokiu atveju tada dėl įėjimo į Seimo salę, kai Seimo narys praleidžia kitą Seimo narį lygiai taip pat būtų galima kelti klausimą, kaip jis taip padarė“, – komentavo R.Karbauskis.

„Tuščias reikalas“, – pridūrė jis.

Tačiau R.Karbauskis atsisakė komentuoti, kokiu būdu jo kortelė atsidūrė A.Širinskienės rankose. Esą tai paaiškinta Etikos ir procedūrų komisijai.

R.Karbauskis dar sako, kad „tvarkiečiai“ dėl svetimų kortelių naudojimo taiko dvigubus standartus.

Jis priminė, kad Seimo nario pažymėjimą 2013 m. balsavimui yra perdavęs ir tuomet „Tvarkai ir teisingumui“ priklausęs Valentinas Mazuronis, tačiau apkaltos nesulaukė ir „tos pačios frakcijos atstovai tame nematė jokių problemų“.

A.Širinskienė: „Pažeidimas nėra šiurkštus“

„Valstietė“ A.Širinskienė vertindama savo elgesį taip pat naudojo posėdžių salės durų atidarymo argumentą. Tačiau ji vis dėlto pripažino, kad Statutą taip elgdamasi pažeidė.

„Tą savo veiksmą su Seimo narių A.Verygos ir R.Karbauskio kortelėmis vertinu kaip labai neatsakingą, kuris atsirado spontaniškai norint kolegoms padėti. Aš frakcijos salėje tiesiog prabėgdama pro juos siūliau, kai jie diskutavo, paimti jų korteles ir padėti jiems užsiregistruoti eilėje. Neatsakingas neapgalvotas veiksmas. Aš to tikrai daugiau nedaryčiau, bet pagrindo apkaltai iš tiesų nematau“, – kalbėjo A.Širinskienė.

Pasak Seimo narės, pasekmės buvo anuliuotos – Seimo nariai atsiėmė savo registracijas, registravosi iš naujo.

„Galime tik apgailestauti, kad kartais noras politikuoti ir rengti apkaltas ten, kur nėra pagrindo iš tiesų racionalius argumentus nusveria. Tai yra Statuto pažeidimas, tikrai neatsakingas elgesys, tą aš pripažįstu, tačiau vertinant apkaltos atžvilgiu, mes ir Mindaugo Basčio atžvilgiu komisija labai atsakingai vertiname, ar ten yra veiksmų šiurkštumas. Veiksmų šiurkštumo aš šiuo atveju nebematau, kuris pažeistų Seimo nario priesaiką ir Konstituciją“, – kalbėjo parlamentarė.

Registravo diskusijai

Praėjusį ketvirtadienį Seimui svarstant Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas paaiškėjo, kad „valstietė“ Agnė Širinskienė pati užregistravo kalbėti plenarinių posėdžių salėje R.Karbauskį ir A.Verygą su jų kortelėmis. Pirmiausia ją parlamentarams paskundė „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis, kiek vėliau pasinaudojusi svetimomis kortelėmis prisipažino ir pati A.Širinskienė.

Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė „valstietė“ A.Širinskienė prisipažino, kad ji su R.Karbauskio ir A.Verygos kortelėmis juos registravo diskusijai.

„Taip, registravau aš su tų Seimo narių kortelėmis“, – teigė parlamentarė. Ji taip pat paprašė registraciją panaikinti.

„Jeigu jūs matote problemą, tegu Etikos ir procedūrų komisija apsvarsto, o dabar persiregistruosime“, – į R.Žemaitaičio pastabą atšovė R.Karbauskis.

Konservatorius Andrius Kubilius priminė, kad „dėl to, kad leido naudotis savo pažymėjimu kitam asmeniui“, prieš kelerius metus vienas Seimo narys jau neteko mandato.

„Noriu priminti, kad Seimo narys Linas Karalius (....) dėl to, kad leido naudotis savo pažymėjimu kitam asmeniui, neteko Seimo nario mandato“, – priminė A.Kubilius.

2010 m. sausį panaši situacija baigėsi L.Karaliaus apkalta. Tuomet pratęstos Seimo sesijos metu parlamentaras Aleksandras Sacharukas neteisėtai naudodamasis Seimo nario Lino Karaliaus kortele už kolegą balsavo keliolika kartų.

Dėl neteisėto elektroninės balsavimo kortelės panaudojimo ir balsavimo rezultatų klastojimo Linas Karalius buvo pašalintas iš Seimo apkaltos tvarka. A.Sacharukas išsaugojo mandatą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

„Amnesty International“ kaltinimai: Nigerijos kariai prievartavo iš teroristų gniaužtų išvaduotas moteris

Aktualu

URM: Lietuva pasitiki atliktu tyrimu dėl Malaizijos avialinijų lėktuvo katastrofos

Aktualu

Ar atšauktas D.Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimas reikš naują tarptautinę krizę?

Sportas

Čempionų lygos finalo išvakarėse – J.Kloppo pokštai ir Z.Zidane'o atsakas kritikams

Vardai

Kastytis Kerbedis triukšmingai atšventė 55-ąjį gimtadienį: draugams ir gerbėjams dovanojo koncertą

Pasaulis kišenėje

Kitokia Kuba. Havanos gatvių poetai

24sek

Po pergalės Šarūnas Jasikevičius kritikavo jaunimą ir pokštavo

Šią pilį Prancūzijoje galima laimėti loterijoje už 11 eurų

Interviu Aktualu

Garis Kasparovas: „Išpuolis prieš Sergejų Skripalį buvo didelė Kremliaus klaida“

Vardai

Keksiukų fėja Liucina Rimgailė – apie aistrą motociklams: „Jie padeda pabėgti nuo kasdienybės“

Naujasis atrakcionas leis pajusti „Formulė 1“ lenktynių greitį

Aktualu

Aiškinasi, ar į Lietuvą nepateko puviniu užkrėstų bulvių

24sek

R.Kurtinaitis atsakė į sirgalių kritiką dėl „Žalgirio“ ir išteisino šventusį jaunimą

Kultūra

J.R.R.Tolkieno populiarumo paslaptis

Vardai

Kensingtono rūmai pristatė naują Sasekso hercogienės Meghan herbą

Mokslas.IT

Lūžio taškas: ar greitai vestuves ir žurnalų viršelius fotografuosime telefonu?

Aktualu

Italų pora, pavadinusi sūnų Benito Mussolini, sulaukė šaukimo į teismą

Verslas

Futuristiniai sprendimai miestuose: kalbančios perėjos ir išmanus apšvietimas

Sportas

Lietuvos irkluotojus piktina treneris italas – blogesnės situacijos neatsimena

Deuce

Sugebėjo – teniso legenda I.Nastase suimtas dukart per 6 valandas

Naujienos

Aktualu

„Amnesty International“ kaltinimai: Nigerijos kariai prievartavo iš teroristų gniaužtų išvaduotas moteris

Aktualu

URM: Lietuva pasitiki atliktu tyrimu dėl Malaizijos avialinijų lėktuvo katastrofos

Aktualu

Ar atšauktas D.Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimas reikš naują tarptautinę krizę?

Sportas

Čempionų lygos finalo išvakarėse – J.Kloppo pokštai ir Z.Zidane'o atsakas kritikams

Vardai

Kastytis Kerbedis triukšmingai atšventė 55-ąjį gimtadienį: draugams ir gerbėjams dovanojo koncertą

Pasaulis kišenėje

Kitokia Kuba. Havanos gatvių poetai

24sek

Po pergalės Šarūnas Jasikevičius kritikavo jaunimą ir pokštavo

Šią pilį Prancūzijoje galima laimėti loterijoje už 11 eurų

Interviu Aktualu

Garis Kasparovas: „Išpuolis prieš Sergejų Skripalį buvo didelė Kremliaus klaida“

Vardai

Keksiukų fėja Liucina Rimgailė – apie aistrą motociklams: „Jie padeda pabėgti nuo kasdienybės“

Naujasis atrakcionas leis pajusti „Formulė 1“ lenktynių greitį

Aktualu

Aiškinasi, ar į Lietuvą nepateko puviniu užkrėstų bulvių

24sek

R.Kurtinaitis atsakė į sirgalių kritiką dėl „Žalgirio“ ir išteisino šventusį jaunimą

Kultūra

J.R.R.Tolkieno populiarumo paslaptis

Vardai

Kensingtono rūmai pristatė naują Sasekso hercogienės Meghan herbą

Mokslas.IT

Lūžio taškas: ar greitai vestuves ir žurnalų viršelius fotografuosime telefonu?

Aktualu

Italų pora, pavadinusi sūnų Benito Mussolini, sulaukė šaukimo į teismą

Verslas

Futuristiniai sprendimai miestuose: kalbančios perėjos ir išmanus apšvietimas

Sportas

Lietuvos irkluotojus piktina treneris italas – blogesnės situacijos neatsimena

Deuce

Sugebėjo – teniso legenda I.Nastase suimtas dukart per 6 valandas

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min