Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apkaltų L.Karaliui ir A.Sacharukui iniciatoriai kviečiami pateikti savo argumentus

Kęstutis Masiulis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Kęstutis Masiulis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Specialiosios Seimo komisijos, tiriančios apkaltų Linui Karaliui ir Aleksandrui Sacharukui galimybę, penktadienį pradės liudininkų apklausą.

Komisijų pirmininkas Kęstutis Masiulis trečiadienį po posėdžio sakė, kad komisija iš esmės pabaigė parengiamuosius darbus ir penktadienį vyksiančiame posėdyje pradės apklausas. „Kviesime apkaltos iniciatorius. Bandysime jų paklausti, ką jie turi omenyje, ką kaltina, į kurią pusę kreiptų patį procesą, kokius pateikia įrodymus, kokius įrodymus jie laiko tvirčiausiais ir panašiai“, – dėstė K.Masiulis.

Apkaltas A.Sacharukui ir L.Karaliui inicijavo daugiau nei  50 Seimo narių. Pasak K.Masiulio, jie turės išsirinkti atstovą, kuris atsakys į jų klausimus. Tikimasi, kad jie tai padarys rytoj per plenarinį posėdį. „Iniciatoriai turi teisę ir nesiųsti savo atstovo, bet tikimės, kad sulauksime“, – kalbėjo komisijos vadovas.

A.Sacharukas ir L. Karalius į komisijos posėdį bus kviečiami vėliau. Taip pat baigiami formuluoti klausimynai Vyriausiajai rinkimų ir Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijoms, įvairių universitetų teisės padaliniams. Jų taip pat bus prašoma pateikti savo įvykių vertinimą.

Krikščionių partijos atstovui A.Sacharukui apkaltos procesas inicijuotas, nes jis 13 kartų sąmoningai per Seimo posėdžius balsavo pasinaudodamas partijos kolegos L.Karaliaus kortele. Šis  tuo metu niekam nepranešęs keliavo po Pietryčių Aziją.

Specialiosios tyrimo komisijos turi išsiaiškinti, ar minėti du parlamentarai šiurkščiai pažeidė Konstituciją, sulaužė Seimo nario priesaiką arba pažeidė įstatymą. Darbo eigoje kai kurias iš šių prielaidų komisija gali atmesti.

„Jeigu išryškės įstatymų sulaužymų aplinkybė, patys negalėtume nagrinėti tos aplinkybės ir turėtume kreiptis į prokuratūrą“,  – sakė K.Masiulis. Jo nuomone, tuomet procesas gerokai užsitęstų.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min