Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 7d. 22:16

„Apkarpytas“ uostas kasmet sutaupys po pusę milijono

Kranų „miškas“ – toks atvykėliams atrodo Klaipėdos uostas.
E.Jankausko/15min.lt nuotr. / Klaipėdos uostas

Nuo šių metų pradžios įsigaliojusi nauja Uosto direkcijos struktūra bei panaikinta atstovybė Baltarusijos Respublikoje per metus leis sutaupyti apie 0,5 mln. litų.

„Minėta reorganizacija buvo atlikta, siekiant optimizuoti struktūrą ir efektyviai dirbti mažesnėmis sąnaudomis. Buvo įgyvendinti būtini pakeitimai – sumažintas skyrių bei jų vadovų skaičius, atsisakyta besidubliuojančių funkcijų, mažinamos pastatų aptarnavimo ir eksploatavimo išlaidos“, – teigė Uosto direkcijos generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas.
 
Po reorganizacijos Uosto direkcijoje sumažėjo skyrių skaičius – vietoje buvusių 23 liko 13. Tokiu būdu sumažintas vadovaujančių darbuotojų skaičius ir sutaupomos darbo užmokesčio lėšos. 2009 m. sausio 1 dienos duomenimis, Uosto direkcijos etatų skaičius sudarė 299. Nuo šių metų sausio 1 dienos Uosto direkcijoje yra 272 etatai. Dėl šio 27 etatų skirtumo bus sutaupoma apie 370 tūkst. litų per metus.

Sumažino algas

Egidijaus Jankausko/15min.lt nuotr./Klaipėdos uostas
15min.lt nuotr./Klaipėdos uostas

Mažiau išlaidų Uosto direkcija patirs ir dėl pernai 37 proc. sumažinto aukščiausius postus užimančių vadovų darbo užmokesčio. Be to, po reorganizacijos Uosto direkcijos darbuotojams taip pat buvo sumažintas darbo užmokestis, atsižvelgiant į ekonominio sunkmečio įtaką.
 
2010 metais Uosto direkcijos darbo užmokesčio fondas sudarys apie 13,5 mln. litų. Iš jų – apie 7,8 mln. litų – numatyta uosto eksploatavimo tarnybų darbuotojų atlyginimams. Palyginimui: 2009 metais Uosto direkcijos planuotas darbo užmokesčio fondas sudarė 14,243 mln. Lt, 2008 m. – 13,265 mln. Lt, 2007 m. – 12,355 mln. Lt.

Neliko atstovybės
 
Nuo šių metų nebeveikia ir Uosto direkcijos atstovybė Baltarusijos Respublikoje bei panaikinta jos vadovo pareigybė. Minėtos atstovybės veiklą kompensuos Uosto direkcijos dvišaliai ryšiai su atitinkamomis Baltarusijos Respublikos institucijomis. Uosto direkcijos duomenimis, ši panaikinta atstovybė leis papildomai sutaupyti apie 103 tūkst. litų per metus.
 
„Šie pokyčiai nėra galutiniai ir nekeičiami. Liepos 1 dieną ketiname iš naujo peržiūrėti naujos struktūros funkcionalumą, darbo užmokestį darbuotojams, eksploatacines išlaidas bei jų pagrįstumą ir neatmetame galimybės, kad pasikeitimų bus“, – sakė generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min