Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apklausa: ar Vilniaus studentai atpažįsta Seimo narius?

Ar studentai atpažįsta Seimo narius?
Ivetos Martinėnaitės nuotr. / Ar studentai atpažįsta Seimo narius?
Šaltinis: 15min
0
A A

Artėjant Seimo rinkimams Mykolo Romerio universiteto paskutinio kurso studentės atliko tyrimą, kurio tikslas – išsiaiškinti Seimo narių atpažįstamumą tarp jaunimo.

Pranešime spaudai ketvirtakursės rašo, kad studentai buvo pakviesti užpildyti anketą, kurioje turėjo atpažinti 15 Seimo narių – įrašyti jų vardą ir pavardę prie pateiktų nuotraukų.

Eksperimento rezultatai atskleidė, jog Vilniuje studijuojantis jaunimas atpažįsta vos 5 iš 15 populiariausių Seimo narių.

Siekiant sužinoti, ar studentai domisi artėjančiais rinkimais, anketoje buvo pateikti ir keli nauji kandidatai į 2016 metų rinkimus, tokie kaip Saulius Skvernelis.

Buvo apklausta 314 respondentų, kurių amžius svyravo nuo 18 iki 24 metų. Internetu užpildyta 112 anketų, popierinių variantų išdalinta 202.

Atliktas tyrimas parodė, jog nėra nė vieno, kuris nepažįsta Petro Gražulio – jis studentų buvo geriausiai atpažįstamas Seimo narys. Mažiausiai atpažįstami – Remigijus Ačas, Arvydas Anušauskas.

Ivetos Martinėnaitės nuotr./Ar studentai atpažįsta Seimo narius?
Ivetos Martinėnaitės nuotr./Ar studentai atpažįsta Seimo narius?

„Kiekvienas apklausoje dalyvavęs studentas pirmiausia atpažindavo skandalingai pagarsėjusius politikus – tai Petras Gražulis ir Vytautas Gapšys. Kuo rečiau politinis veikėjas reiškiasi žiniasklaidoje, tuo sunkiau jį atpažįsta jauni žmonės“, – teigė tarptautinės tarpkultūrinės komunikacijos absolventė Emilija Rinkevičiūtė.

Respondetai teigė, jog dauguma Seimo narių buvo matyti, tačiau teisingai jų įvardinti nepavyko dėl mažo domėjimosi politika. Spėliojant buvo įrašomos klaidingos Seimo narių pavardės. Pavyzdžiui, Irena Degutienė įvardinta kaip J.Degutytė, Eugenijus Gentvilas – kaip Vydas Gedvilas.

Netrūko ir originalių atsakymų: šalia Agnės Bilotaitės nuotraukos kai kurie studentai pateikė atsakymą „graži moteris“, prie P.Gražulio nuotraukos populiarus atsakymas buvo „Už Lietuvą, vyrai“.

Studentai neretai atsisakydavo pildyti anketas, teiraudavosi galimybės atlikti ją namuose ar pasinaudoti papildomais informaciniais kanalais, norint kuo geriau pasirodyti. Siekiant objektyvumo, buvo nuspręstą nesivadovauti internete pildytų anketų rezultatais. Studentės teigia, kad tyrimas atskleidė, jog dauguma studentų mažai domisi politika ir nežino, kas valdė Lietuvą ketverius metus.

Tyrimą atliko Mykolo Romerio universiteto Verslo ir medijų mokyklos, tarptautinės ir tarpkultūrinės komunikacijos 4 kurso studentės: Emilija Rinkevičiūtė, Iveta Martinėnaitė, Gintarė Tonkūnaitė

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min