Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apklausa: daugumai lietuvių kol kas nekyla finansinių sunkumų, tačiau kiltų netikėtai prireikus bent 1000 eurų

Eurai
Photos.com / Eurai
Šaltinis: BNS
0
A A

Dauguma Lietuvos gyventojų kol kas nesusiduria su dideliais sunkumais apmokėdami sąskaitas ar vykdydami finansinius įsipareigojimus, tačiau jų turėtų, jei netikėtai atsirastų 1000 eurų (apie 3450 litų) siekiančių išlaidų, rodo nauja Eurobarometro apklausa.

Paprašyti apibūdinti, kaip laikosi jų namų ūkiai, 38,6 proc. apklaustųjų Lietuvoje sakė, jog šiuo metu nekyla jokių sunkumų. 27,8 proc. teigė, jog apmoka sąskaitas ir vykdo finansinius įsipareigojimus, tačiau kartais sunku tai padaryti laiku.

21,9 proc. respondentų sakė, kad sunkumų apmokant sąskaitas kyla nuolat, o 7,2 proc. teigė, jog turi tikrų finansinių problemų ir laikų neapmoka nei daugelio sąskaitų, nei įvykdo finansinius įsipareigojimus.

Pasiteiravus, kaip pasikeistų padėtis, jei per artimiausius 12 mėnesių netikėtai tektų susidurti su 1000 eurų (apie 3450 litų) siekiančiomis išlaidomis, 35 proc. apklaustųjų Lietuvoje sakė, jog beveik neabejotinai tikriausiai turėtų sunkumų jas apmokėti.

26,3 proc. apklaustųjų riziką, kad tokia situacija sukeltų sunkumų vertino vidutiniškai, 12 proc. manė, kad artimiausiais metais tokia situacija didelio pavojaus nekeltų. 13,7 proc. teigė, kad dėl 1000 eurų nekiltų jokio pavojaus.

11,2 proc. sakė, kad yra didelė rizika, jog per artimiausius metus laiku negalės mokėti už nuomą ar būsto paskolą dar 20,7 proc. tokią riziką įvertino kaip vidutinišką. 14,9 proc. apklaustųjų teigė, jog riziką laiku neapmokėti būsto paskolos ar nuomos yra menka, 18,2 proc. sakė tokios rizikos nejaučiantys.

Dauguma Lietuvos respondentų, dalindamiesi mintimis apie finansines jų namų ūkių perspektyvas per artimiausius 12 mėnesių, sakė pagerėjimo nesitikintys – 31,9 proc. manė, kad situacija dar blogės, 36,6 proc. – nesikeis. 25,2 proc. tikėjosi pagerėjimo.

Beveik pusė apklaustųjų (44,5 proc.) vertindami skurdo lygį šalyje per pastaruosius 12 mėnesių tvirtino, jog jis gerokai išaugo, dar 35 proc. sakė jog skurdo padaugėjo, tačiau nežymiai. 6,7 proc. teigė, jog padėtis šiuo atžvilgiu pastaruoju metu nepasikeitė, 6,6 proc. manė, kad skurdo šalyje šiek tiek sumažėjo, 2,8 proc. buvo įsitikinę, kad skurdo sumažėjo gerokai.

Beveik trečdalis (28,9) lietuvių vertindami pensijų perspektyvas sakė, jog gaus mažesnę pensiją negu tikėjosi, po penktadalį respondentų teigė manantys, kad į pensiją išeis vėliau (22,3 proc.) ir turės labiau taupyti (21,7 proc.).

Tik 5,7 proc. apklaustųjų manė, jog jų pensija nebus paveikta ateities finansinių ir ekonominių įvykių.

Apklausa atlikta 2010 metų gegužę, jos metu apklausta iki 1000 Lietuvos gyventojų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos Pinigai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min