Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apklausa: dauguma gyventojų – už senąją receptų tvarką

Medikas
Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Medikas
Šaltinis: 15min
0
A A

70,2 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad jiems priimtiniau, kai konkrečius vaistus (tikslų vaistų pavadinimą) rekomenduoja gydytojas.

Tai paaiškėjo tyrimų bendrovei RAIT atlikus Lietuvos gyventojų apklausą. Apklausa atlikta rugpjūčio 19 –29 dienomis, apklausta 1 016 15–74 m. nuolatinių Lietuvos gyventojų, teigiama išplatintame pranešime.

Apklausos metu Lietuvos gyventojų buvo klausiama, ar jiems jau yra tekę įsigyti vaistų pagal šiuo metu galiojančią naują receptinių vaistų išdavimo tvarką: kai gydytojas recepte nurodo bendrinį vaisto pavadinimą, o vaistininkas pateikia vaistų sąrašą, iš kurių galima išsirinkti. Tų gyventojų, kurie jau turi tokios patirties, buvo klausiama, kaip jie vertina savo patirtį renkantis receptinius vaistus. Taip pat Lietuvos gyventojų buvo klausiama, kas jiems yra priimtiniau: kai konkrečius vaistus – tikslų vaistų pavadinimą – rekomenduoja gydytojas, kai konkrečius vaistus rekomenduoja vaistininkas ar kai vaistus gali pasirinkti patys.

Beveik penktadalis (18,5 proc.) Lietuvos gyventojų teigia, kad jiems jau yra tekę įsigyti vaistų pagal šiuo metu galiojančią naująją tvarką. 78,6 proc. Lietuvos gyventojų dar neturi tokios patirties. 2,9 proc. apklaustųjų šiuo klausimu neturėjo nuomonės. 69,6 proc. tų, kurie jau pirko vaistų pagal naują tvarką, teigia, kad jiems nebuvo sudėtinga išsirinkti vaistus. 30,4 proc. išsirinkti vaistus buvo sudėtinga. Vyresniems (65–74 m.) gyventojams buvo sudėtingiau išsirinkti vaistus nei jaunesniems.

Dauguma (70,2 proc.) Lietuvos gyventojų mano, kad jiems priimtiniau, kai konkrečius vaistus (tikslų vaistų pavadinimą) rekomenduoja gydytojas. Dešimtadaliui (10,6 proc.) priimtiniau, kai konkrečius vaistus rekomenduoja vaistininkas, 15,8 proc. mano, jog jiems priimtiniausia vaistus išsirinkti patiems. 3,4 proc. šiuo klausimu neturėjo nuomonės.

Tyrimas atskleidė, kad tiems Lietuvos gyventojams, kuriems pagal naują tvarką nebuvo sudėtinga išsirinkti vaistus, priimtiniau, kai konkrečius vaistus rekomenduoja vaistininkas.

„Nors tik penktadalis Lietuvos gyventojų teigia jau pirkę vaistų pagal naujai galiojančią tvarką, daugumai apklaustųjų priimtinesnė ankstesnė tvarka, kai konkretų vaisto pavadinimą rekomenduoja gydytojas. Tie Lietuvos gyventojai, kurie neigiamai vertino naująją tvarką, dažniausiai minėjo, kad jiems buvo sunku nuspręsti, kurį vaistą išsirinkti, kad daug sudėtingiau rinktis pačiam. Tai gali būti susiję ir su įgūdžių trūkumu, ir su didesniu pasitikėjimu gydytojo nei savo ar vaistininko žiniomis. Taip pat tikėtina, kad Lietuvos gyventojams tiesiog mažiau priimtinos naujovės, kurios juos įpareigoja daugiau susipažinti su skiriamais vaistais, jų sudėtimi ir apsispręsti, ką pasirinkti“, – apklausos duomenis komentuoja RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min