TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Apklausa: Lietuvos gyventojai teigiamai vertina artėjantį šalies pirmininkavimą ES

Knygų mugėje lankytojai turės progą išsakyti savo mintis apie lietuvių europietiškumo bruožus.
„15min” nuotr. / Knygų mugėje lankytojai turės progą išsakyti savo mintis apie lietuvių europietiškumo bruožus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos gyventojai teigiamai vertina artėjantį Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos (ES) Tarybai 2013 metų antrąjį pusmetį, rodo Užsienio reikalų ministerijos užsakymu gruodžio 3–12 dienomis atlikto visuomenės nuomonės tyrimo rezultatai.

Didžioji dalis apklaustų gyventojų (43 proc.) teigia, kad pirmininkavimas ES bus naudingas Lietuvai. Priešingai mano 16 proc. tyrimo dalyvių.

Tarp teigiamai vertinančių pirmininkavimą asmenų, 66 proc. pareiškė, kad vadovavimas ES Tarybai leis Lietuvai apginti savo interesus ES, 53 proc. mano, kad tai bus puiki proga pristatyti save kaip investicijoms ir turizmui patrauklią šalį, 45 proc. tikisi, kad pirmininkavimas teigiamai paveiks Lietuvos ekonomiką.

Daugelis abejojančių žmonių dėl pirmininkavimo naudos mano, kad Lietuva turi per mažai įtakos ES ir negalės įgyvendinti savo tikslų (51 proc.), ir nuogąstauja, kad tai brangiai kainuos mokesčių mokėtojams (48 proc.).

Lietuvos gyventojų nuomone, pirmininkavimo ES Tarybai metu Lietuva turėtų daugiausiai dėmesio skirti ES energetiniam saugumui (58 proc.), ekonomikos plėtrai ir užimtumui skatinti (52 proc.) ir ES santykiams su Rusija (43 proc.).

46 proc. respondentų mano, kad į ES ir toliau turėtų būti priimamos naujos narės. Prieš buvo 21 proc. apklaustųjų. Remiantys ES plėtrą labiausiai pasisakė už Norvegijos (54 proc.), Ukrainos (46 proc.) ir Šveicarijos (44 proc.) priėmimą į ES.

Užsienio reikalų ministerijos užsakymu gyventojų nuomonės tyrimą atliko viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“. Gruodžio 3–12 dienomis buvo apklausta 1003 pilnamečiai Lietuvos gyventojai 17 miestų ir 51 kaime. Tyrimas vykdomas pagal Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Lietuvos ES reikalų sistemos efektyvumo didinimas“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min