Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apklausa: manančių, kad situacija šalyje pablogės, mažėja

Moteris
Photos.com nuotr. / Moteris
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos gyventojų, manančių, kad šalies ekonomikos padėtis yra gera, mažėja. Didžiausią nerimą žmonėms kelia padėtis darbo rinkoje. Nepaisant to, galima pastebėti, kad į ateitį jie žiūri su optimizmu – mažėja žmonių, manančių kad artimiausiu metu padėtis pablogės.

Palyginti su praėjusių metų rudeniu, manančių, kad šalies ekonomikos padėtis yra gera, sumažėjo beveik perpus. 2008 metų rudenį taip manė 15 proc. Lietuvos gyventojų. Tuo tarpu šių metų pavasarį taip manė vos 8 proc., rodo naujausi „Eurobarometro“ tyrimo duomenys. „Tokie skaičiai turbūt nieko nestebina“, – žurnalistams sakė sociologas dr. Mindaugas Degutis, pristatydamas tyrimo rezultatus.

Jis pastebėjo, kad situacija Latvijoje kiek prastesnė – čia padėtį gerai vertina 2 proc. gyventojų. Tuo tarpu estai kiek optimistiškesni – teigiamai situaciją vertina 20 procentų.

Pasak M.Degučio, ypač didelį nerimą lietuviams kelia situacija darbo rinkoje. Praėjusių metų rudenį situaciją joje teigiamai vertino 21 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų. Dabar pozityviai mąstančių yra net 7 kartus mažiau – 3 procentai.

Nors gyventojų nuotaikos pesimistinės, savo šeimos finansinę padėtį teigiamai vertina ir mano, kad ateinantys metai bus geresni, net 52 proc. apklaustų Lietuvos namų ūkių. Be to, manančiųjų, kad ekonomikos situacija blogės nuo 2008 metų rudens iki šių metų pavasario, sumažėjo. Praėjusiais metais taip manė 60 proc., dabar – 47 proc.

„Panašu, kad pesimizmo lygis kalbant apie artimiausią ateitį – 12 mėnesių – sumažėjęs“, – sakė M.Degutis. Jo teigimu, tam įtakos galėjo turėti per pastaruosius 3 mėnesius atsiradusios pozityvios naujienos. „Be jokios abejonės, kažkokia nauja neigiamų naujienų banga šią tendenciją gali pakeisti“, – pastebėjo sociologas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min