Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apklausa parodė, kad kauniečiai pritaria „Kauno autobusų“ ir „Autrolio“ sujungimui

Savivaldybės valdomą bendrovę „Autrolis“ nebe pirmus metus krečia permainos.
„15 minučių“/Eriko Ovčarenko nuotr. / Savivaldybės valdomą bendrovę „Autrolis“ nebe pirmus metus krečia permainos.
Šaltinis: 15min
0
A A

Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“ gegužės 24–25 dienomis UAB „Autrolis“ užsakymu atliko Kauno miesto gyventojų tyrimą, siekdama išsiaiškinti Kauno miesto gyventojų nuomonę dėl planuojamo bendrovių „Kauno autobusai“ ir „Autrolis“ sujungimo.

Tyrimo metu buvo apklausti 302 Kauno miesto gyventojai. 64,2 proc. respondentų pritaria bendrovių „Kauno autobusai“ ir „Autrolis“ sujungimui, o tam nepritaria 35,8 proc. apklausos dalyvių, teigiama išplatintame pranešime.

Pagrindinis pritarimo bendrovių sujungimui motyvas – galimybė sutaupyti lėšų (64,4 proc.). 37,6 proc. pritariančiųjų tikėtųsi kokybiškesnių viešojo transporto paslaugų. 33 proc. respondentų mano, kad dviejų viešojo transporto įmonių valdymui be reikalo išleidžiama du kartus daugiau pinigų.

Nepritariantieji bendrovių sujungimui dažniausiai baiminasi, jog dėl to pablogėtų teikiamų paslaugų kokybė (47,2 proc.). 38 proc. respondentų manymu, įmonių pertvarkymas pareikalautų naujų išlaidų. Beveik 14 proc. apklaustųjų nerimauja, kad bus atleista daug darbuotojų.

Apklausa atlikta respondentus apklausiant telefonu, naudojant standartizuotą su užsakovu suderintą klausimyną. Standartizuotą interviu atliko profesionalūs apklausėjai.

AB „Autrolis" ir UAB „Kauno autobusai“ sujungimo į vieną juridinį asmenį galimybių studiją valdybų užsakymu atliko UAB „Savvin“. Su studija ir jos išvadomis susipažino ir joms pritarė abiejų įmonių valdybos.

Ekspertų parengta galimybių studija parodė, kad būtų ekonomiškai tikslinga sujungti Kauno miesto visuomeninio transporto bendroves. Konsultantai apskaičiavo, kad „Kauno autobusų" ir „Autrolio" galimas sujungimas atsipirktų per 1–2 metus, o kasmet leistų sutaupyti ne mažiau kaip 1,2 mln. litų. Dėl įmonių jungimo iš darbo nebūtų atleistas nė vienas vairuotojas.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min