Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 4d. 10:00

Apklausa: po avarijos Japonijos atominėje elektrinėje pasikeitė Lietuvos gyventojų nuomonė dėl jėgainės reikalingumo

Darbininkai Fukušimos-1 atominės elektrinės antrojo reaktoriaus valdymo patalpoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Darbininkai Fukušimos-1 atominės elektrinės antrojo reaktoriaus valdymo patalpoje

Po avarijos Japonijos atominėje elektrinėje sumažėjo Lietuvos didmiesčių gyventojų, kurie mano, kad Lietuvai reikia statyti atominę elektrinę, rodo savaitraštyje „Veidas“ skelbiami naujos apklausos rezultatai.

Šių metų sausio pabaigoje 44,2 proc. apklaustųjų didmiesčių gyventojų manė, kad Lietuvai naujos atominės elektrinės reikia, o 47,4 proc. galvojo priešingai. Šiuo metu jau tik 10,6 proc. apklaustųjų manė, kad Lietuvai reikia naujos atominės elektrinės, o 88,2 proc. buvo įsitikinę, kad naujos atominės elektrinės Lietuvai statyti nereikėtų, pirmadienį rašo „Veidas“.

88,2 proc. apklaustųjų įsitikinę, kad naujos atominės elektrinės Lietuvai statyti nereikėtų.

Iš nepritariančiųjų atominės elektrinės projektui 41,2 proc. apklaustųjų sakė, kad jų nuomonė apie atominę energetiką pasikeitė po avarijos Fukušimos atominėje elektrinėje.

47 proc. apklausos dalyvių avarija nuomonės nepakeitė. Jie teigia visada manę, kad Lietuva gali išsiversti be atominės elektrinės.

Dauguma (59,2 proc.) respondentų paklausti, kokiai energijos rūšiai Lietuva turėtų teikti prioritetą, atsakė, kad Lietuva turėtų naudoti tris–keturis skirtingus energijos šaltinius.

19 proc. mano, kad pirmenybę reikia teikti energijai, gaminamai hidroelektrinių, vėjo jėgainių, 8,6 proc. – atominei, 5,4 proc. – energijai, gaminamai biokurą naudojančių elektrinių, o 3 proc. apklausos dalyvių rinkosi dujinės elektrinės variantą.

Savaitraščio „Veidas“ užsakymu 500 Lietuvos didžiųjų miestų gyventojų apklausą kovo 28–30 dienomis atliko tyrimų ir konsultacijų bendrovė „Prime Consulting“.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min