Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aplaidžiai besitvarkiusio „Saldžiosios klasikos“ konditerijos cecho veikla laikinai sustabdyta

Pyragas su trešnėmis
Fotolia nuotr. / Asociatyvinė nuotr.: pragas su trešnėmis
Šaltinis: 15min
0
A A

Elektrėnų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, laikinai sustabdyta UAB „Saldžioji klasika“ konditerijos cecho veikla Daučiuliškių kaime, Vievio sen., Elektrėnų sav.

Konditerijos cecho veikla sustabdyta po planinio Elektrėnų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorių patikrinimo, kurio metu buvo nustatyti grubūs pažeidimai.

Patikrinimo metu nustatyta, kad šio cecho gamybinės patalpos nešvarios, sienų ir lubų dažai atsilupę, vietomis matomas pelėsis, palangės aplipusios tešlos atliekomis, patalpose jautėsi kanalizacijos tvaikas. Inspektoriai turėjo pastabų ir dėl netvarkingų įrenginių bei inventoriaus, higienos reikalavimų nesilaikymo. Gamyboje buvo naudojami ne maisto gaminimui skirti įrankiai, o statybose naudojamos mentelės, teptukai ir kt. Ceche mėtėsi panaudotos pakavimo dėžės, buvo pašalinių daiktų, netinkamai laikytos maisto atliekos ir šiukšlės. Rasta žaliavų (20 kg kiaušinių masės) su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais ir be privalomos ženklinimo informacijos.

„UAB „Saldžioji klasika“ konditerijos cechas priskirtas padidintos rizikos įmonių grupei ir bus kontroliuojamas griežčiau ir dažniau. Šiais metais į blogai besitvarkančių įmonių sąrašą jau įtrauktos keturios konditerijos įmonės. Juk konditerijos gaminių kepimui reikia ypatingos švaros, tvarkos, vartotojams jie turi būti pateikiami kuo šviežesni, pagaminti iš kokybiškų žaliavų. Šiame ceche nebus leista atnaujinti veiklos, kol nebus pašalinti visi inspektorių nustatyti pažeidimai“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.

Atsižvelgus į patikrinimo metu nustatytus grubius pažeidimus, UAB „Saldžioji klasika“ konditerijos cecho veikla laikinai sustabdyta, atsakingiems asmenims skirta bauda ir nurodyta parengti trūkumų šalinimo planą, atlikti patalpų, įrenginių valymą bei sunaikinti maisto produktus su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min