Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apleistame daugiabutyje – dvivaldystė

Apleisto daugiabučio gyventojai skambina pavojaus varpais – name genda liftai, neveikia priešgaisrinė sistema, iš namo nėra atsarginių išėjimų.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Apleisto daugiabučio gyventojai skambina pavojaus varpais – name genda liftai, neveikia priešgaisrinė sistema, iš namo nėra atsarginių išėjimų.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Iš vieno privatizuoto bendrabučio gyventojų pinigus melžia dvi jį administruojančios bendrovės, tačiau nė viena namo neprižiūri tinkamai. Miesto valdžia tikina negalinti kištis į privačius gyventojų ir įmonių santykius.

Nepagrįsti mokesčių tarifai ir sugriūti bebaigiantis daugiabutis – tokiomis sąlygomis gyvena Žirmūnų gatvės vieno namo butų savininkai.

„Žmonės po 20-30 metų sąžiningai mokėjo mokesčius, kartais ir absurdiškus – už administravimą, liftų nusidėvėjimą, tačiau niekas nieko name nedarė. Namas visiškai nudėvėtas“, – piktinosi daugiaaukščio gyventoja Matilda Rieškutienė (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi).

Atsirado kažkoks namo įsiskolinimas. Iš kur – paaiškinti niekas negali. Vieniems jis siekia keletą litų, kitiems ir kelis šimtus, sakė namo gyventoja.
Sugriūti baigiančio daugiaaukščio gyventojų kantrybę perpildė atėjusios sąskaitos iš seniai nebeegzistuojančios bendrovės, namą administravusios iki bankroto.

„Atsirado kažkoks namo įsiskolinimas. Iš kur – paaiškinti niekas negali. Vieniems jis siekia keletą litų, kitiems ir kelis šimtus“, – pasipiktinusi sąskaitomis mosavo namo gyventoja.

Keitėsi vardai

Šį bendrabutį ilgą laiką valdė savivaldybės sukurta įmonė „Bendruva“. Įmonei bankrutavus, bendrabučių administravimas buvo paskirstytas privačioms bendrovėms. Reorganizavus „Bendruvą“, atsirado nauja savivaldybės įmonė „Vilniaus miesto būstas“. Ši įmonė namų administravimu nebeužsiima ir tvarko socialinius miesto būstus, tačiau dėl nesuprantamų priežasčių bando atgauti esą gyventojų įsiskolinimus bankrutavusiai „Bendruvai“.

„Reorganizuojant įmonę, mes paveldėjome ir įsiskolinimus“, – aiškino bendrovės „Vilniaus miesto būstas“ teisininkė Laima Saulevičiūtė.

Teigiama, kad dalis gyventojų yra nesumokėję socialinio būsto nuomos mokesčio. Kodėl pranešimus apie įsiskolinimus gavo bendrabučio gyventojai, privatizavę butus prieš daugelį metų, L.Saulevičiūtė paaiškinti negalėjo. Anot jos, priešingai nei „Bendruva“, bendrovė „Vilniaus miesto būstas“ namų administravimu neužsiima, o tvarko socialinių būstų nuomos apskaitą.

Palikti likimo valiai

Miesto valdžia į šiuos konfliktus nesikiša, aiškinant, kad namo problemas turi spręsti daugiabučių gyventojai ir administratoriai.

„Kas kaltas dėl daugiabučio nudėvėjimo, pasakyti sunku. Tai turėtų žinoti namo administratorius, atliekantis rudeninę ir pavasarinę namo apžiūrą. Po apžiūrų būna aišku, kokio remonto reikia ir sąmatos pateikiamos gyventojams“, – apie tvarką pasakojo savivaldybės Energetikos ir statinių skyriaus vedėjas Kęstutis Karosas.

Pasak jo, jei gyventojai nutartų, administratorius turėtų užsakyti namo ekspertizę ir įsitikinti, ar jis tebetinkamas eksploatacijai.

„Gyventojai turėtų suprasti, kad tai jų nuosavybė ir jiems patiems reikia ją tvarkyti“, – pasakojo „Naujamiesčio būsto“, kuri buvo priskirta administruoti daugiabutį po „Bendruvos“ bankroto, vadovas Sigitas Čirba.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min