Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aplinkos ministerija: bandoma sabotuoti daugiabučių renovaciją

Ketinama renovuoti ne pavienius namus, o ištisus kvartalus.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Atnaujinami daugiabučiai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kelių sostinės daugiabučių gyventojai pastarosiomis dienomis savo pašto dėžutėse aptiko anoniminius laiškus, kuriuose skleidžiama melaginga informacija apie renovaciją bei jai naudojamas statybines medžiagas.

Kaip pranešė Aplinkos ministerija, šiuose aiškuose rašoma, esą namų apšiltinimui naudojamas putų polistirolis yra nuodingas ir kenkia žmonių sveikatai. Teigiama, kad šios medžiagos sudėtyje esantis „stirolis“ „skverbiasi kiaurai betoną“, nuo jo žmogaus kraujas „pasidaro baltas, sunyksta kepenys ir inkstai“. Taip pat grasinama gaisrais, išskiriamomis nuodingomis dujomis ir mirtimi.

Piktavaliai taip pat tvirtina, esą „šiuo metu mūsų bendrijos pirmininkas derasi su banku dėl paskolos namo tariamai renovacijai“. Rašoma, kad suma, ties kuria prašoma pasirašyti, yra „specialiai sumažinta“. Po to neva bus reikalaujama „dar ne kartą primokėti“. Žmonės agituojami „nieko nepasirašyti“, esą tik tokiu atveju jie gyvens ramiai.

Valstybės įmonės „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ vyriausiasis ekspertas Vladimiras Ravnialičevas anoniminiame laiške dėstomus teiginius apie putų polistirolį pavadino vienu skambiu žodžiu: nesąmonė. Ši medžiaga plačiai naudojama įvairiose srityse, o namų šildymui naudojamas polistirolis dėl jame esančių priedų priskiriamas sunkiai užsidegančių bei savaime gęstančių medžiagų kategorijai.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslinių tiriamųjų darbų vadovo dr. Česlovo Ignatavičiaus nuomone, šie anoniminiai laiškai, kuriuose įžūliai skleidžiama melaginga informacija, kenkia pačiam daugiabučių modernizavimo procesui, nes kai kurie gyventojai gali būti suklaidinti ar įbauginti. Jam pritaria ir Respublikinių būsto valdymo ir priežiūros rūmų prezidentas Juozas Antanaitis. Jo nuomone, šiais laiškais bei jų autoriais turėtų susidomėti specialiosios tarnybos.

Aplinkos ministerija ragina gyventojus kritiškai vertinti minėtus laiškus bei tai, kas rašoma juose. Ministerijai pavaldžios Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros (BUPA), kuri tiesiogiai atsakinga už namų atnaujinimą, darbuotojai prideda: kilus bet kokiems klausimams, susijusiems su renovacija, galima skambinti nemokamu telefonu 8-800 200 12 bei gauti išsamią, teisingą ir tikslią informaciją apie namo modernizavimą, eigą, kainas ir pan.

BUPA specialistų nuomone, šie laiškai – kažkieno nevykęs pokštas arba piktavališkas bandymas sabotuoti daugiabučių renovaciją, susidomėjimas kuria pastaruoju metu gerokai padidėjo. Ypač Vyriausybei ėmus svarstyti galimybę padidinti valstybės teikiamą paramą nuo 15 iki 50 proc. BUPA regioninių padalinių darbuotojai patvirtina, jog pastarosiomis savaitėmis sulaukiama vis daugiau susidomėjusių žmonių skambučių bei vizitų dėl galimybės atnaujinti savo namus ir gyventi pigiau, šilčiau bei patogiau.

Aplinkos ministerija primena, jog, atnaujinus daugiabutį, beveik perpus ar net dar daugiau sumažėja sąskaitos už šildymą, išauga turto vertė, pagerėja estetinė aplinka, o kartu su ja – ir gyvenimo kokybė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min