Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aplinkos ministerija ir prezidento kanceliarija prisijungs prie taupymo akcijos

Anot specialistės, tokio pakeitimo nauda akivaizdi, bet spręsti, kaip elgtis, lieka vartotojui.
Photos.com / Lemputė
Šaltinis: 15min
0
A A

Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas pritaria Europos Parlamento inicijuojamai elektros energijos taupymo akcijai, prie kurios prisijungs ir jo vadovaujama ministerija.

G.Kazlausko nurodymu šį penktadienį, vasario 13 d., nuo 19 iki 20.30 val. Aplinkos ministerijoje bus išjungtos šviesos. Taip bus prisidėta prie visoje Europoje rengiamos energijos taupymo dienos, kuri skirta paminėti prieš penkerius metus įsigaliojusiam Kioto protokolui.

„Pagrindinis akcijos tikslas – paskatinti žmones kasdien taupyti energiją išjungiant nebūtinus buitinius prietaisus, naudojant taupesnes lemputes, pasirenkant visuomeninį arba ekologišką transportą, rūšiuojant atliekas, renovuojant būstus”, – teigia G.Kazlauskas.

Ministras atkreipia dėmesį, jog energijos vartojimo didinimas jau dabar apsunkina žmonių gyvenimą. Neabejotina, jog tai turės neigiamos įtakos ateities kartoms, praneša Aplinkos ministerija.

Energijos taupymo akciją palaiko ir Seimo Aplinkos apsaugos komitetas. Jo pirmininkas Jonas Šimėnas kviečia Seimo vadovybę ir kanceliariją išjungti šviesas Parlamente. Prie akcijos skatinamos prisijungti ir kitos valstybinės institucijos bei piliečiai, neabejingi tvariam vartojimui ir energijos taupymui.

Kaip praneša Prezidento spaudos tarnyba, Prezidento kanceliarija taip pat ketina prisijungti prie Europos Parlamento inicijuotos energijos taupymo akcijos.

Energijos taupymo diena yra viena iš svarbiausių visuomenės sąmoningumo ugdymo kampanijų Europoje ir jau keli metai rengiama įvairiose Europos šalyse: Italijos Prezidento ir Vyriausybės rūmuose bei Aplinkos ministerijoje, Italijos miestų pagrindinėse aikštėse, Koliziejuje, Panteone, Milano katedroje ir La Skaloje, įstaigose, mokyklose, restoranuose, sporto klubuose ir parduotuvių vitrinose. Šviesa taip pat buvo išjungiama Paryžiaus Eifelio bokšte, Londono Trafalgaro aikštėje, Sofijos nacionaliniame teatre, Atėnų savivaldybės rūmuose, Airijos Vyriausybėje ir kitur.

2008 metais prie akcijos prisijungė Europos Parlamentas, išjungęs šviesas savo pagrindiniuose pastatuose Briuselyje ir Strasbūre.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min