Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aplinkos ministerija pažeidimų dėl atliekų deginimo jėgainės neįžvelgia

Protestuojantis jaunimas į tarybos posėdį atsinešė dujokaukių.
G.Kubiliūtės nuotr. / Dėl šiukšlių deginimo jėgainės Klaipėdoje surengta ne viena protesto akcija.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos rajono valdžia iš Aplinkos ministerijos gavo atsakymą dėl planuojamos atliekų deginimo įmonės Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje teisėtumo.

Išnagrinėjusi Klaipėdos rajono mero pareiškimą dėl galbūt neteisėto Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento priimto sprendimo dėl planuojamos atliekų deginimo įmonės Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje ir prašymo iš naujo atlikti poveikio aplinkai vertinimą, informavo, kad ministerija ir jai pavaldžios institucijos negali nurodyti užsakovui, kurioje vietoje jis turėtų planuoti ūkinę veiklą.

Išanalizavus esamą infrastruktūrą, sąnaudas, atstumus iki gyventojų, energijos panaudojimo efektyvumą, kaip tinkamiausia naujos termofikacinės jėgainės statybos vieta parinkta šalia Klaipėdos miesto Lypkių katilinės.

Ši vieta numatyta ir rezervuota Klaipėdos miesto bendrojo plano sprendiniuose, kuriuose numatyta atliekas tvarkyti pagal savivaldybės atliekų tvarkymo programas, iškelti gyventojus iš Klaipėdos pramonės parko, laikantis nuostatų, kad tai yra viešasis valstybinis poreikis.

Aplinkos ministerijos nuomone, Klaipėdos regioninės aplinkos apsaugos departamento sprendimą dėl UAB „Fortum Klaipėda“ biokuro ir atliekų termofikacinės jėgainės statybos galimybių priėmė nepažeisdamos Planuojamos ūkinės veikos poveikio aplinkai įstatyme nustatytų procedūrų ir aplinkos apsaugos reikalavimų, todėl atlikti PAV iš naujo yra netikslinga.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min