Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas apskųstas VTEK dėl galimo buvusios darbovietės protegavimo (papildyta 13.43 val.)

Gediminas Kazlauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gediminas Kazlauskas
Šaltinis: BNS
0
A A

Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas apskųstas Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) – įtariama, kad jis galėjo proteguoti savo buvusią darbovietę.

Į VTEK dėl įtariamo ministro interesų konflikto kreipėsi suomių kapitalo nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Olinda“, kurios atstovai mano, jog G.Kazlauskas daro spaudimą, kad būtų priimti jo buvusiai darbovietei, statybų bendrovei „Merko statyba“, naudingi sprendimai, penktadienį informuoja dienraštis „Vilniaus diena“.

Tai patvirtino „Olindai“ atstovaujantis advokatas Kęstutis Adamonis, anot kurio, keisti sutapimai pasipylė po to, kai „Olinda“ susipyko su „Merko statyba“ dėl vieno prekybos centro statybų projekto sostinėje.

„2009 metais buvo pasirašyta rangos sutartis dėl prekybos centro statybos. 2010 metais vasarį „Olinda“ su „Merko statyba“ sudarė generalinės rangos sutartį, vasaros pabaigoje „Merko statybos“ paprašyta vykdyti sutartį. „Merko statyba“, motyvuodama statybos kainų pakilimu, atsisakė vykdyti sutartį ir paskiau pradėjo reikšti pretenzijas dėl statybos leidimo ir techninio projekto atitikties teritorijų planavimo dokumentams“, – pasakojo K.Adamonis.

Pasak jo, „Merko statyba“, kaip rangovas, neturėjo teisės ginčyti statybos leidimo teisėtumo, tačiau pradėjo ieškoti užtarimo Aplinkos ministerijai pavaldžiose įstaigose.

G.Kazlauskas, iki buvo paskirtas į aplinkos ministro postą, dirbo „Merko statybos“ generaliniu direktoriumi. Prieš tai jis dirbo kitoje statybų bendrovėje „Constructus“.

Papildyta 13.43 val.: Aplinkos ministras neigia protegavęs buvusią darbovietę

Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas atmeta kaltinimus, esą prekybos centro statybų projekte jis protegavo buvusią darbovietę – bendrovę „Merko statyba“.

„Pasirodę kaltinimai, kuriuos reiškia vienos suinteresuotos pusės atstovas, neturi absoliučiai jokio pagrindo ir yra nepagrįsti. Vertinčiau tai kaip eilinę sąmokslo teoriją, pagrįstą prielaidomis. Juo labiau, kad tie, kurie žeria kaltinimus, patys prisipažįsta neturintys jokių įrodymų“, – penktadienį išplatiname pranešime teigia ministras G.Kazlauskas.

Žiniasklaida penktadienį informavo, kad aplinkos ministras yra apskųstas Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK), nes įtariama, kad jis galėjo proteguoti savo buvusią darbovietę – į VTEK kreipėsi suomių kapitalo nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Olinda“, kurios atstovai mano, jog G.Kazlauskas daro spaudimą, kad būtų priimti jo buvusiai darbovietei naudingi sprendimai.

„Olindos“ atstovai sako, kad „Merko statyba“, kaip rangovas, neturėjo teisės ginčyti statybos leidimo, išduoto „Olindai“, teisėtumo.

G.Kazlauskas teigia apie dviejų bendrovių, vienoje iš kurių anksčiau dirbo pats, konfliktą sužinojęs tik pasitarimų Vyriausybės kanceliarijoje metu.

„Jis nurodė Aplinkos ministerijai pavaldžiai Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos vadovybei laikytis įstatymų. Nieko daugiau“, – teigiama ministerijos išplatintame pranešime.

Taip pat pabrėžiama, kad inspekcija savo veiksmų su ministru nederino, sprendimus priėmė niekieno neįtakojami.

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininkė Laura Nalivaikienė sako, kad inspekcija nepažeidė įstatyme numatyto termino nagrinėjant skundus dėl statybos leidimų teisėtumo. „Mes gavome ne skundą, o kreipimąsi, kurio pagrindu ir atlikome patikrinimą. Gavę pranešimą privalome tikrinti statybos leidimų išdavimo teisėtumą, tam negalioja jokie senaties terminai. Nustatę pažeidimus privalome kreiptis į teismą – tą ir padarėme“, – sako inspekcijos vadovė.

G.Kazlauskas, iki buvo paskirtas į aplinkos ministro postą, dirbo „Merko statybos“ generaliniu direktoriumi. Prieš tai jis dirbo kitoje statybų bendrovėje „Constructus“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min