Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 27d. 13:06 , Atnaujinta: 2016 rugsėjo 27d. 14:07

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas norėtų atleisti Virginijų Šmigelską, bet negali

Virginijus Šmigelskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Virginijus Šmigelskas

Antradienj Liberalų sąjūdžio frakcijai aplinkos ministras „tvarkietis“ Kęstutis Trečiokas prasitarė jau kurį laiką norintis atleisti Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo direktorių Virginijų Šmigelską, kuris turi tris tarnybines nuobaudas, tačiau esą jam to padaryti neleidžia įstatymai.

Tiesa, pats ministras kalbėjo aptakiai ir nenorėjo įvardinti nemalonės sulaukusio pareigūno pavardės. Jis tikino, kad prasižengusio valstybės tarnautojo pavardę galės ištarti tik po rinkimų.

„Valdininką priimti į darbą nesudėtinga, bet blogai dirbantį atleisti... Aš turiu įstaigos vadovą, kuris jau tris nuobaudas turi, o aš negaliu jo atleisti“, – liberalams guodėsi K.Trečiokas.

Po posėdžio žurnalistams ministras aiškino, kad tarnautojo pažeidimai nėra labai rimti, ir atsisakė pasakyti jo pavardę.

Aš turiu įstaigos vadovą, kuris jau tris nuobaudas turi, o aš negaliu jo atleisti, – sakė ministras.

„Galiu, be abejo, bet nemanau, kad tai vėl yra reikalinga prieš rinkimus. Vėl sakys, kad aš čia kažką... Aš jums pasakysiu. Aš norėjau pasakyti, kad tiek Valstybės tarnybos įstatymas, tiek kiti įstatymai, kurie reguliuoja įstaigos vadovų priėmimą ar atleidimą, yra galėtinai keblūs“, – aiškino ministras.

Jis pripažino, kad nuobaudos, kurių sulaukė tarnautojas, nėra labai rimtos, tačiau neslėpė, kad norėtų valdininką atleisti.

„Aišku, tai nėra toks prasižengimas, kad atėjo girtas ar padarė pravaikštą ir panašiai. Tada yra paprasčiau. Tačiau, kai žmogus pastoviai nevykdo kažkokių užduočių, kažkas vėluoja, ne tam skiria prioritetus, ką nori ministerija, tai nėra gerai. Arba tarnybiniu transportu pasinaudoja netinkamai. Po to reikia daryti tyrimus“, – kalbėjo K.Trečiokas.

Konkrečiai klausiamas, apie kokios įstaigos vadovą kalba, ministras nutilo.

„Nesakysiu šiandien. Nenoriu mesti šešėlio nė ant vienos įstaigos. Po rinkimų pasižiūrėsim“, – sakė jis.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Kęstutis Trečiokas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Kęstutis Trečiokas

Po nuobaudą kasdien

Tačiau ministro paslaptį nesunkiai atskleidė Aplinkos ministerijos Komunikacijos skyriaus vedėja Brigita Stankevičiūtė. Ji nurodė, kad tris nuobaudas turi Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo direktorius Virginijus Šmigelskas.

Pirmoji nuobauda – pastaba – skirta šiemet vasario 1 dieną. Nusižengimas padarytas išvykus į komandiruotes atlikti LAAIF lėšomis finansuojamų investicijų projektų patikras rezultatų neįformino objektų patikros ataskaitose bei aplaidžiai pildant kelionės lapus.

Nuobaudą direktorius apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Byla tebėra nagrinėjama.

Kovo 29 dieną V.Šmigelskui paskirta tarnybinė nuobauda – griežtas papeikimas. Nusižengimas padarytas savavališkai be Aplinkos ministerijos vadovybės leidimo, tarnybiniu automobiliu išvykus į šventinius renginius; bei kelionės lapuose nurodant tikrovės neatitinkančią informaciją.

Direktorius ir vėl kreipėsi į teismą.

Kovo 30 dieną direktoriui skirta dar viena nuobauda – pastaba.

Nusižengimas padarytas LAAIF raštu aplinkos ministrui pateikiant tikrovės neatitinkančią informaciją (LAAIF įsakymais nepatvirtinti LAAIF skyrių nuostatai ir pareigybių aprašymai t.y. priimti įsakymai, nurodant, kad tvirtinami LAAIF skyrių nuostatai ir pareigybių aprašymai, tačiau minėti dokumentai (skyrių nuostatai ir pareigybių aprašymai nebuvo patvirtinti); bei netinkamai, aplaidžiai organizuojant LAAIF darbą, dėl LAAIF direktoriaus veiksmų nebuvo įgyvendintas aplinkos ministro įsakymas dėl LAAIF administracijos struktūros ir struktūros schemos patvirtinimo.

V.Šmigelskas darkart kreipėsi į teismą. Birželio 10 dieną Vilniaus apygardos administracinis teismas skundą dėl tarnybinės nuobaudos panaikinimo atmetė. Tuomet direktorius pateikė apeliaciją ir byla dabar svarstoma Lietuvos Vyriausiajame administraciniame teisme.

Su V.Šmigelsku kol kas susisiekti nepavyko. Kaip pranešė jo sekretorė, direktorius serga ir turi nedarbingumo lapelį iki trečiadienio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min