TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis: „Vyriausiasis architektas turi formuoti miesto veidą“

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis
Šaltinis: 15min
0
A A

Aplinkos ministerija prabilo apie būtinumą įteisinti savivaldybėse vyr. architekto pareigybę. Nors daugelis savivaldybių architektūros ar urbanistikos skyrių vedėjų save laiko vyriausiaisiais miestų architektais – taip nėra. „Tokios pareigybės šiuo metu nėra, jie tokiais save laiko, bet iš tiesų jie yra skyrių vadovai, atsakingi už miesto planavimą“, – teigė aplinkos ministras. V.Mazuronis tvirtino, kad kalbama yra apie vyriausiojo miesto architekto, su didesnėmis jo teisėmis ir atsakomybe, įteisinimą.

Atsakingas už miesto veidą

Miesto vyriausiajam architektui turėtų būti suteikti didesni įgaliojimai, keliami rimtesni uždaviniai. Jis turėtų prisiimti atsakomybė už miesto kaip urbanistinio junginio formavimą, kalbėjo ministras. Anot jo, būtent vyr. architektas turi būti atsakingas už tai, kaip miestas atrodo.

„Turime puikų pavyzdį iš seniau, Algimantas Zaviša labai sėkmingai pradėjo kurti Nidos charakterį. Norėtųsi tokių pavyzdžių ir daugiau“, – teigė V.Mazuronis. Anot jo, jei suteiksime vyr. architektui daugiau įgaliojimų, jam tai daryti bus lengviau.

Aplinkos ministras pabrėžė, kad miesto vystymas neturi būti tik biurokratinis procesas. „Tai nėra tik vienų ar kitų teisės aktų vykdymas, tai – kūrybinis procesas, idėjų įgyvendinimas“, – dėstė V.Mazuronis.

Apsaugos nuo neigiamos įtakos

Vyr. architekto pareigybės įteisinimas, tikimasi, paskatins ne tik drąsiau ir kūrybiškiau pasižiūrėti į miesto planavimą – kas bus vyr. architekto pareiga – bet ir apsaugos jį nuo nepageidautinos įtakos. „Prašiau departamento kartu su Architektų sąjunga parengti įstatymų bloką, kuris leistų vyr. architektui planuoti miestą aukštesniu lygmeniu“, – kalbėjo ministras. Anot jo, architektai ir dabar gali numatyti statinio medžiagiškumą, spalvą, tačiau jų galimybės turi būti didesnės.

Tai nėra tik vienų ar kitų teisės aktų vykdymas, tai – kūrybinis procesas, idėjų įgyvendinimas“, – teigė V.Mazuronis.

„Reikia sukurti vyr. architektams tinkamas darbo sąlygas. Padaryti taip, kad politikai ar vadovai nedarytų jiems spaudimo. Juk kartais jie būna minėtų žmonių paskirti, todėl tinkamai dirbti būna sunku“, – teigė ministras. Pasak jo, planuojama įvesti vyr. architektų atestavimą, be to, paskatinti dėl vienų ar kitų sprendimų konsultuotis su ministerija.

V.Mazuronis neabejojo, kad bus nepritariančių tokiems Aplinkos ministerijos siūlomiems pokyčiams, tačiau, anot ministro, svarbiausia užtikrinti vyr. architektų darbo kokybę: „Aišku, kai ruošiamės ką nors nuo ko nors ginti, visada bus nepatenkintų. Bet noriu pasakyti, kad turime suteikti vyr. architektui reikiamus įgaliojimus formuoti miesto charakterį. Aišku, turint minty ir tai, kad ir jis turi prisiimti už tai atsakomybę.“

Aplinkos ministerija primena, koks svarbus yra darnus ir racionalus miestų vystymas. Chaotiška ir su reikiamomis institucijomis nesuderinta miesto plėtra gali pakenkti aplinkai, urbanistinei kokybei ir saugomiems objektams.

Parengta bendradarbiaujant su LR Aplinkos ministerija

AM-logo-bendras
 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min