Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 30d. 11:37

Aplinkosaugininkai dėl Vilniaus rajone rasto plastiko atlieka tyrimą, kreiptasi ir į prokurorus

Plastikas fermoje Čekiškių kaime
Arno Strumilos / 15min nuotr. / Plastikas fermoje Čekiškių kaime

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pradėjo tyrimą dėl Vilniaus rajone, Čekiškių kaime, rasto plastiko. Kaip BNS sakė departamento atstovė Ieva Krikštaponytė, aiškinamasi, kokiomis aplinkybėmis plastikas atsidūrė apleistoje fermoje. Pati įmonė, kuriai rastas plastikas priklauso, kol kas komentarų neteikia.

Kaip 15min jau rašė, antradienį Vilniaus rajone, Čekiškių kaime, fermoje, Vilniaus vicemeras konservatorius Valdas Benkunskas su Seimo nare Aiste Gedviliene aptiko kalnus plastiko atliekų. Vicemeras teigė, kad šiuo adresu joks juridinis asmuo nėra gavęs leidimo dirbti su atliekomis, todėl šis plastikas čia atsirado neteisėtai.

Ketvirtadienį A.Gedvilienė pranešė kreipusis į Vilniaus apygardos prokuratūrą dėl galimai padarytos nusikalstamos veikos ir ikiteisminio tyrimo pradėjimo.

Ji teigia turinti informacijos, jog plastiko atliekos iš Vilniaus mechaninio biologinio apdorojimo gamyklos buvo perduotos kitai bendrovei, o ši bendrovė perdavė plastiko atliekas tvarkymui bendrovei „Countryplast“.

„Tuo pačiu UAB „Countryplast“ galimai išdavė dokumentus, patvirtinančius plastiko atliekų sutvarkymą, tačiau šias plastiko atliekas sandėliavo minėtoje apleistoje fermoje, galimai neturėdama Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimo ir neatlikusi poveikio aplinkai vertinimo“, – teigiama Seimo narės pranešime.

15min į bendrovę „Countryplast“ dėl komentaro kreipėsi dar antradienį, vos paaiškėjus informacijai apie radinį. Bendrovė antradienio vakarą pažadėjo jį pateikti per 48 valandas: „Šis atvejis yra perdėtai angažuotas, tikrai čia nėra nieko panašaus į nelegalų sąvartyną. Tiesiog vykdoma normalios ūkinės veiklos (nors ir vizualiai nepatrauklios) dalis. Siekiant išvengti neteisingų interpretacijų, ką jau dabar matome žiniasklaidoje, savo poziciją raštu pateiksime artimiausiu metu per 48 val., bendradarbiausime su visomis kompetentingomis institucijomis.“

Ketvirtadienį iki pietų šio komentaro 15min nesulaukė.

Aplinkos apsaugos departamentas vykstant tyrimui neteikia informacijos apie jame figūruojančias bendroves ar galimus jų padarytus pažeidimus.

Pasak aplinkosaugininkų, dėl panašaus atvejo yra vykdomas tyrimas Vilniaus rajone Rudausių kaime, kur sandėlyje laikoma apie 270 tonų atliekų. Šiuo metu tyrimas dar nėra pasibaigęs.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

01:25
02:13
01:11

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min