Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aplinkosaugininkai ieško, kas Kaune teršė Nerį spalvotomis nuotekomis

Kaune, Šilko gamyklos teritorijoje teršiama Neris
Skaitytojo nuotr. / Kaune, Šilko gamyklos teritorijoje, teršiama Neris
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno aplinkosaugininkai aiškinasi, kokios įmonės įžūliai išleidinėjo nuotekas ne į miesto kanalizacijos tinklą, o į upę, nudažydami ją rausvomis, geltonomis ir kitokiomis spalvomis. Tiriama ir kokie chemikalai buvo išleidžiami į Nerį.

Apie gamtos teršėjus portalą 15min.lt praėjusią savaitę informavo skaitytojas iš Kauno. „Antrą dieną stebime, kaip į Nerį iš buvusios „Šilko“ gamyklos, kurios teritorijoje yra įsikūrusios firmos, leidžiamas kažkoks skystis. 2014 m. kovo 20 d. vakare geltonos spalvos ir putojantis. Tas pats vyksta ir 2014 m. kovo 21 d. Dienos metu apie 15 val. gelsvas skystis, o vakare, apie 18 val., jau raudonas“, – rašė kaunietis ir atsiuntė kelias nuotraukas bei filmuotą medžiagą.

VIDEO: Kaune teršiama Neris

Teršalai tekėjo iš vamzdžio, kuris ateina iš buvusios „Šilko“ gamyklos Neries krantinės gatvėje. Ten dabar patalpas nuomoja dešimtys bendrovių.

Apie šį atvejį buvo informuoti ir aplinkosaugininkai.

Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kauno miesto agentūros vedėjas Eugenijus Vainalavičius teigė, kad specialistai kelias dienas stebėjo vamzdį. „Matėme įvairių spalvų teršalų: rausvos, geltonos, baltos. Paėmėme mėginius ir tiriame, kokia tai konkrečiai medžiaga, tada galėsime nustatyti ir kokia padaryta žala gamtai“, – kalbėjo vedėjas.

Manoma, kad teršti Nerį galėjo tekstilės, dažų gamybos srities arba teikiančios skalbyklos paslaugas bendrovės.

Jo teigimu, įtariamos kelios įmonės, įsikūrusios „Šilko“ teritorijoje. „Kol vyksta tyrimas, jų dar nenorėčiau įvardyti“, – sakė E.Vainalavičius.

Manoma, kad teršti Nerį galėjo tekstilės, dažų gamybos srities arba teikiančios skalbyklos paslaugas bendrovės.

Nustatyta, kad vamzdis yra skirtas lietaus vandens nuotekoms. „Tokius paviršinio vandens surinkimui įrengtus vamzdžius griežtai draudžiama naudoti kanalizacijai. Ji turi būti sujungta tik su miesto nuotekų tinklu. Bėda, kad po bankrotų gamyklose atsiranda daug šeimininkų, o požeminiai tokių teritorijų tinklai tampa niekam nepriklausantys, niekas nekontroliuoja, kaip jie eksploatuojami“, – apgailestavo E.Vainalavičius.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min