Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 26d. 16:17 , Atnaujinta: 2020 rugpjūčio 26d. 17:20

Aplinkosaugininkai kreipėsi į Kauno valdžią dėl ekstremaliosios situacijos paskelbimo, ši ramina, kad to neprireiks

Kauno MBA
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno MBA

Pasitvirtinus informacijai, kad Kauno regiono atliekų tvarkymo centro komunalinių atliekų mechaninio biologinio apdorojimo įrenginys neveikia (nebuvo apdorojamos mišriosios komunalinės atliekos), o atsakingi specialistai negali pasakyti, kada gedimas bus likviduotas, Aplinkos apsaugos departamentas kreipėsi į Kauno valdžią, prašydamas spręsti klausimą dėl ekstremaliosios situacijos paskelbimo. Ši ramina, kad to neprireiks.

Kreipimesi į Kauno miesto savivaldybę skubiai prašoma ne tik spręsti klausimą dėl ekstremaliosios situacijos paskelbimo nurodytoje vietoje, tačiau ir imtis visų įstatymuose numatytų priemonių, kad nebūtų padaryta žala aplinkai ir nebūtų sutrikdytas valstybei svarbios infrastruktūros funkcionavimas, – rašoma Aplinkos apsaugos departamento išplatintame pranešime spaudai.

„Tik primename, kad neveikiantis įrenginys neleidžia buitines atliekas nerūšiuotas gabenti į sąvartynus ar deginti. Labai tikimės, kad atsakingi asmenys elgsis atsakingai, ypač savo regionų gyventojų atžvilgiu“, – teigė Aplinkos apsaugos departamento direktorė Olga Vėbrienė.

Ekstremaliąją situaciją siūloma skelbti vadovaujantis Vyriausybės patvirtintu Ekstremaliųjų įvykių kriterijų sąrašu ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Savivaldybių ekstremalių situacijų komisijų tipinių nuostatais.

15min primena, kad Aplinkos apsaugos departamentas antradienį pranešė dėl nemalonių kvapų įspėjęs Kauno mechaninio biologinio atliekų apdorojimo gamyklą ir įteikęs privalomąjį nurodymą per mėnesį sutvarkyti įrenginius taip, kad būtų laikomasi taršos leidime nurodytų eksploatavimo sąlygų.

„Bendruomenės, gyventojų skundai pasitvirtino, per patikrinimus nustatyta, kad įrenginiai eksploatuojami nesilaikant taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidime nustatytų sąlygų. Kauno regiono atliekų tvarkymo centro argumentai dėl nustatytų pažeidimų neįtikina, centro steigėjai – savivaldybės – turėtų imtis didesnės iniciatyvos sprendžiant gamyklos kaimynystėje gyvenančių žmonių problemas dėl nemalonių kvapų“, – rugpjūčio 25 dieną išplatintame pranešime spaudai teigė Aplinkos apsaugos departamento atstovas Jurgis Kazlauskas.

Inspektoriai, reaguodami į daugkartinius gyventojų skundus dėl kvapų, liepą ir rugpjūtį atliko neplaninius patikrinimus.

Nuomonę šiuo klausimu tą patį antradienį išsakė ir Kauno rajono bei Jonavos rajono savivaldybės.

„Penktus metus veikiančios Kauno mechaninio biologinio atliekų apdorojimo įmonės (MBA) veikla diskredituoja visą atliekų tvarkymo politiką: investuota daugiau kaip 30 mln. eurų, tačiau žadėtos naudos gyventojai nepajuto, atvirkščiai – priversti kęsti įmonės skleidžiamą smarvę. Tokia veikla negali tęstis“, – tikino Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Kauno MBA įsikūrusi Kauno miesto teritorijoje, tačiau šiukšlių smarvę jaučia ir Ramučių, Karmėlavos, Narėpų, Margavos gyventojai. V.Makūnas tvirtino beveik kasdien gaunantis po keliolika gyventojų skundų.

„Darosi koktu nuo aplinkosaugininkų bejėgiškumo: žmonės vemia, juos beria spuogais, o šie aiškina, neva viskas gerai“, – piktinosi meras.

V.Makūnas ir Jonavos savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius svarsto net teisines galimybes daugiau nebesinaudoti Kauno MBA paslaugomis.

Kauno MBA įsteigė viešoji įstaiga Kauno regiono atliekų tvarkymo centras (RATC), kurios dalininkai yra šešios regiono savivaldybės ir UAB „Kauno švara“.

Papildyta 17.18 valandą. Komentarą dėl šios situacijos trečiadienio popietę išsakė ir Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė. Ji patikino, kad oficialus kreipimasis iš Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos savivaldybę pasiekė tik gerokai po pietų, tačiau, jos žiniomis, Kauno regiono atliekų tvarkymo centre įvykęs įrenginio gedimas operatyviai rastas ir pašalintas, todėl kraštutinių priemonių imtis neprireiks.

„Atliekos pradėtos rūšiuoti ir bus toliau tvarkomos, kaip numatyta techniniame reglamente. Be to, svarbu pabrėžti, kad tai nėra Kauno miestui pavaldi įstaiga – Kaunas tėra dalininkas šioje organizacijoje. Taigi atsakomybė ir rūpestis dėl susidariusios situacijos tenka tolygiai visoms regiono savivaldybėms“, – patikino R.Savickienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min