Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 10d. 14:20

Aplinkosaugininkai: Nemunas neužterštas (nuotraukos)

Putos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Putos

Kauniečius išgąsdinusios putos Nemuno upei pavojaus nekelia. Taip tvirtina Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento specialistai.

Nerimą keliančias rudos spalvos putas Nemune ties Panemunės pėsčiųjų tiltu trečiadienį ir ketvirtadienį pastebėję kauniečiai įtarė, jog kažkas į upę paleido kenksmingas medžiagas.

„Tų putų pilna visame Nemune, tačiau geriausiai matosi nuo Panemunės pėsčiųjų tilto. Važiuodamas dviračiu pasibaisėjau. Man atrodo, kad paleistos gamybinės atliekos. Šioje vietoje važinėjuosi nevienerius metus, tačiau taip užterštos upės nesu matęs“, – 15min.lt pasakojo kaunietis Algirdas. Sunerimusių gyventojų skambučių sulaukė ir aplinkosaugininkai. Tačiau jų teigimu, nerimauti nėra ko.

„Sulaukėme daug skambučių dėl tų putų. Buvome nuvažiavę į Panemunės šilą, stovėjau ant Panemunės pėsčiųjų tilto su galingu žiūronu ir žiūrėjau, kas darosi. Viena moteris buvo pranešusi, kad toje vietoje plaukia negyvos žuvys. Jų nebuvo nė kvapo. Putas mačiau, tačiau jos tikrai nėra kenksmingos, – sakė Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininko pavaduotojas Valdas Zavedskas. – Dėl jų skambučių sulaukiame kiekvieną pavasarį, kada Kauno hidroelektrinė atidaro pralaidas. Tai padarius vanduo ima kristi didžiule jėga iš nemažo aukščio. Taip susidaro putos. Joms nėra kur dingti, todėl ima plaukti. Kartais pasiekia net Santaką. Tačiau jos nėra pavojingos“.

Tai esą patvirtina vandens mėginiai, kuriuos atliko departamento specialistai. „Nebuvo nustatyta teršimo atvejo ir galimo teršėjo. Pavojaus skelbti nereikia, žmonės turėtų nusiraminti“, – tikino V.Zavedskas.

Temos: 1 Aplinkosauga
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min