TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aplinkosaugininkai Neryje teršalų neaptiko

Mergina šalia upės
15min.lt nuotr. / Mergina šalia upės
Šaltinis: 15min
0
A A

Neįprastai žalia spalva vilniečius stebinusios Neries vandenį ištyrę aplinkosaugininkai skelbia upėje neaptikę teršalų. Anot Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) specialistų, vanduo paprasčiausiai žydėjo.

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai praėjusią savaitę paėmė vandens mėginius Neryje Vilniuje ir Neryje ties Valakampiais ir Buivydžiais (prie sienos su Baltarusija) upės vandens spalvos pokyčių priežastims išsiaiškinti.

Praėjusią savaitę 15min.lt rašė, jog aplinkosaugininkai neatmetė, kad vandenį galėjo nuspalvinti iš Baltarusijos atkeliavę teršalai arba organizmai.

Anot AAA pranešimo, gauti tyrimų rezultatai rodo, kad upės vandenyje yra gausu įvairių rūšių dumblių (fitoplanktono), vandens mėginyje, paimtame ties Buivydžiais, vyrauja melsvadumbliai. Tiek dumblių gausa, tiek chlorofilo „a“ (dumblių žaliojo pigmento rodiklio) koncentracija rodo eutrofikacijos („vandens žydėjimo“) požymius, su kuo yra siejamas upės vandens spalvos pokytis.

Eutrofikacija, tai vasaros periodui būdingas reiškinys, kai esant šiltiems orams ir laikantis aukštesnei paviršinių vandens telkinių vandens temperatūrai, be to, vandenyje esant pakankamam maistmedžiagių kiekiui, vandenyje ima intensyviau vystytis dumbliai, kurių ypač didelis pagausėjimas gali sutrikdyti natūralų vandens savireguliacijos procesą (mažėja vandens skaidrumas, pakinta jo spalva, padidėja organinių medžiagų kiekis, sutrinka deguonies režimas, dėl ko gali pradėti dusti žuvys).

Upėse paprastai eutrofikacijos požymiai yra silpniau išreikšti nei uždaruose ir sekliuose vandens telkiniuose (mažuose ežeruose ir tvenkiniuose) ir praeina be neigiamų pasekmių vandens biotai. Neryje dumblių gausesnis vystymasis yra stebimas kasmet vasaros laikotarpiu, ilgesnį laiką laikantis šiltiems orams. 

Neries vandens kokybės fizikinių-cheminių rodiklių tyrimų, atliktų vandens spalvos pokyčiams išsiaiškinti, o taip pat š.m. rugpjūčio 1–2 dienomis Neryje ties Buivydžiais, žemiau Vilniaus ir aukščiau Kauno vykdyto valstybinio monitoringo duomenimis tiriamų medžiagų koncentracijos upės vandenyje buvo būdingos šiltajam metų periodui ir jų padidėjimo nenustatyta. Upės vandenyje ištirpusio deguonies yra pakankamai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min