Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aplinkosaugininkai nuogąstauja dėl miškų likimo

Audros nuniokota Lietuva
PAGD nuotr. / Audros nuniokota Lietuva
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos aplinkosauginių nevyriausybinių organizacijų koalicija reiškia susirūpinimą dėl Žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus pasirašyto įsakymo.

Kaip teigiama Lietuvos aplinkosauginių nevyriausybinių organizacijų koalicijos pranešime, ministro pasirašytas dokumentas praktiškai įteisina plynus kirtimus Lietuvos saugomose teritorijose ir kertinėse miško buveinėse.

Pranešime taip pat teigiama, kad ministro įsakymu tvirtinama supaprastinta plynų kirtimų tvarka, leidžianti pradėti kirsti audros paveiktus medynus vos pateikus pranešimą apie ketinimą tai daryti ir nesulaukus atsakymo iš atsakingų institucijų. Be to, įteisinamas įpareigojimas išduoti leidimus atgaline data, kai po darbų pradžios jau praėję 15 dienų, o galimai padarytos žalos atitaisyti jau neįmanoma.

Nerimą aplinkosaugininkams kelia tai, kad patvirtintame apraše leidžiami kirsti visi miškai Alytaus, Kaišiadorių, Kauno, Prienų, Švenčionių, Trakų ir Varėnos savivaldybėse, neskirstant jų pagal Miškų įstatymo straipsniu išskirtas grupes.

„Tai reiškia, kad miško valdytojams ir privačių miškų savininkams prisidengiant audros padarinių likvidavimu atrišamos rankos nelaukiant leidimų tvarkytis Trakų istoriniame nacionaliniame ir Dzūkijos nacionaliniame parke, Nemuno kilpų, Kauno marių, Labanoro, Aukštadvario, Sirvėtos ir Asvejos regioniniuose parkuose bei kitose saugomose teritorijose, įskaitant ir Europos Sąjungos ekologinį tinklą Natura 2000“, – teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Pasak pranešimo, kyla grėsmė, kad tai atvers kelius piktnaudžiavimui kertant ir sveikus medžius, nes yra didelė tikimybė, jog atsakingos institucijos dėl didelės darbų apimties nepajėgs užtikrinti deramos kontrolės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min