Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 13d. 15:10

Apmokestinamas prašymų dėl Lietuvos pilietybės nagrinėjimas

Pasas
„Scanpix“ nuotr. / Pasas

Vyriausybė šiandien patvirtino naujus valstybės rinkliavos dydžius už prašymų dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės nagrinėjimą.

142 litais apmokestinamas prašymų dėl LR pilietybės atkūrimo nagrinėjimas. Už prašymų dėl LR pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka nagrinėjimą bus renkama 176 Lt, natūralizacijos tvarka – 179 Lt, išimties tvarka – 178 Lt valstybės rinkliava. Prašymų dėl pilietybės grąžinimo nagrinėjimas apmokestintas 184 Lt, o atsisakymo – 122 Lt valstybės rinkliava. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į balandžio 1 d. įsigaliojusio Pilietybės įstatymo ir Valstybės rinkliavų įstatymo reikalavimus. Iki šiol valstybės rinkliava buvo imama tik už prašymo atsisakyti LR pilietybės nagrinėjimą.

Taip pat apmokestintos procedūros, susijusios su Šengeno vizų išdavimu: už prašymų išduoti Šengeno vizą nagrinėjimą bus renkama 207 Lt, Šengeno vizos išdavimo 6–12 metų vaikams prašymo nagrinėjimas – 121 Lt, už išduotos Šengeno vizos galiojimo laikotarpio ir (arba) buvimo trukmės pratęsimą – 104 litų valstybės rinkliava. Ši valstybės rinkliava nustatyta vadovaujantis Bendrijos vizų kodekso nuostatomis ir atitinka visoje Šengeno erdvėje taikomų mokesčių, susijusių su vizų išdavimu, dydžius – 60 eurų suaugusiems ir 35 eurai 6–12 metų vaikams bei 30 eurų mokestis už vizos galiojimo pratęsimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min