Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apsaugos policija pažeisdama įstatymus dirbo išskirtinėmis sąlygomis

Policija įvykio vietoje
vilkmerge.lt nuotr. / Policija
Šaltinis: BNS
0
A A

Vadinamoji apsaugos policija veikė išskirtinėmis sąlygomis ir taip pažeidė Konkurencijos įstatymą, nutarė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT).

Konkurencijos taryba pranešė, kad LVAT atmetė Policijos departamento (PD) prie Vidaus reikalų ministerijos skundą dėl prašymo panaikinti Konkurencijos tarybos nutarimą, priimtą 2006 metų sausio 12 dieną.

Konkurencijos taryba šiuo nutarimu pripažino, kad Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakymų nuostatos dėl vadinamosios apsaugos policijos prieštarauja Konkurencijos įstatymo 4 straipsniui ir įpareigojo PD pakeisti nuostatas taip, kad jos šiam įstatymui neprieštarautų.

Minėtuose policijos generalinio komisaro įsakymuose įtvirtinama, jog viešosios policijos apsaugos skyriai pagal sutartis saugo juridinių ir fizinių asmenų turtą bei fizinius asmenis.

Tuo metu Konkurencijos įstatymo 4 straipsnis įpareigoja valstybės valdymo ir savivaldos institucijas užtikrinti sąžiningos konkurencijos laisvę. Minėtoms institucijoms draudžiama priimti teisės aktus arba kitus sprendimus, kurie teikia privilegijas arba diskriminuoja atskirus ūkio subjektus ar jų grupes ir dėl kurių atsiranda ar gali atsirasti konkurencijos sąlygų skirtumų atitinkamoje rinkoje konkuruojantiems ūkio subjektams.

Konkurencijos tarnyba 2006-aisiais išaiškino, kad Lietuvos policijos apsaugos skyriams teisės aktais suteiktos policijai būdingos teisės ir papildomi įgalinimai, tarp jų ir specialiųjų priemonių naudojimas, suteikia jiems privilegijas, todėl policijos apsaugos skyriai ir privačios saugos tarnybos, teikdami komercines asmens ir turto apsaugos paslaugas, rinkoje veikia skirtingomis konkurencijos sąlygomis.

Išsiaiškinta, kad komercinę asmens ir turto saugos veiklą vykdančiai apsaugos policijai paliekamos visos Policijos veiklos įstatymu pareigūnams suteiktos specialiosios teisės, kurių pagal Asmens ir turto saugos įstatymą neturi tą pačią veiklą atitinkamoje rinkoje vykdančios saugos tarnybos.

Pavyzdžiui, Lietuvos policijos apsaugos skyriai turi tokius įgaliojimus kaip teisė naudotis specialiomis policijos transporto priemonėmis (automobiliais su pirmenybę kelyje suteikiančiais švyturėliais), galimybė bet kuriuo paros metu įeiti į fiziniams ir juridiniams asmenims priklausančias gyvenamąsias ar negyvenamąsias patalpas bei teritorijas, sustabdyti transporto priemones ir į jas patekti.

PD ir Konkurencijos tarybos ginčą dėl pastarosios nutarimo teismai nagrinėjo nuo 2006 metų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min