Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 17d. 13:16

Apsaugoti paplūdimius nuo audrų sieks nauju eksperimentu

Jūros bangos buvo negailestingos žvejų nameliui, kuriame laikyti įvairiausi įrankiai žvejybai.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Jūros bangos buvo negailestingos žvejų nameliui, kuriame laikyti įvairiausi įrankiai žvejybai.

Šį mėnesį ketinama imtis aptvarkyti audrų suniokotus Klaipėdos paplūdimius. Skaičiuojama, kad tam reikėtų apie 150 tūkstančių litų, tačiau tokių lėšų miesto valdžia neturi, tad vadinamajam „palopymui“ skirta 50 tūkstančių litų.

Ne vienoje vietoje paplūdimyje susidariusi avarinė padėtis, audra nuplovė vadinamąjį žvejų namelį, tad pažirusios plytos užstoja praėjimą paplūdimiu. Audra sudraskė ne vienus laiptus, kai kur jų apskritai nebėra.

Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorės Juditos Simonavičiūtės, sudaryta darbo grupė įvertino paplūdimių būklę ir nusprendė numatyti ilgalaikes ir trumpalaikes priemones. Pagal pastarąsias numatyta paplūdimius bent aptvarkyti ir pinigų tam skirti iš administracijos direktorės rezervo fondo. Antradienį J.Simonavičiūtė kreipėsi į Klaipėdos miesto tarybos kolegijos narius, prašydama leisti panaudoti iš rezervo 50 tūkstančių litų.

„150 tūkstančių litų yra dideli pinigai. Gavusi į fondą 200 tūkstančių, negaliu jų visų atiduoti. 50 tūkstančių užteks panaikinti avarinei būklei – surinkti plytas, sutvarkyti nusileidimo takus, panaudoti kitiems audros padariniams likviduoti“, – sakė J.Simonavičiūtė. Anot jos, darbų bus imtasi netrukus, nes sezonas jau jau visai ne už kalnų.

Paplūdimių būklę įvertinusi darbo grupė numatė ir ilgalaikes priemones. Nuspręsta kreiptis į šalies valdžią, kad būtų gautas leidimas nuo pirmosios Melnragės molo link sukrauti iš uosto iškastus akmenis. Anot J.Simonavičiūtės, tai būtų eksperimentinė zona, kurioje būtų sandėliuojami akmenys ir stebima, ar tai padėtų apsaugoti paplūdimius. „Siūlysime vyriausybei leisti tokį eksperimentą“, – sakė J.Simonavičiūtė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min