Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apsitvėrę aikštelę šalia viešbučio, jo savininkai Lazdijuose neįgaliųjų šeimą paliko be padoraus įvažiavimo į daugiabučio namo kiemą

Po to, kai viešbutis apsitvėrė vidinį kiemą, neįgali moteris
Vilmos Danauskienės nuotr. / Po to, kai viešbutis apsitvėrė vidinį kiemą, neįgali moteris
Šaltinis: 15min
0
A A

Pačiame Lazdijų centre gyvenanti Aušros ir Dariaus Jankauskų šeima po kaimynystėje esančio viešbučio „Žibintas“ savininkų sprendimo aptverti automobilių stovėjimo aikštelę tvora ir įrengti pakeliamą užtvarą joje, liko be padoraus įvažiavimo į daugiabučio namo kiemą Dainavos gatvėje.

Tiesa, tam įvažiavimui nereikia plačios gatvės: vienintelė nuo gimimo cerebriniu paralyžiumi sergančios Aušros transporto priemonė – neįgaliosios vežimėlis.

Iki viešbučio savininkams apsitveriant šalia pastato esančią automobilių stovėjimo aikštelę, jauna moteris savarankiškai ar padedama vyro, vežimėliu nuvažiuodavo iki artimiausio prekybos centro ar pasitikti iš mokyklos grįžtančio pradinių klasių moksleivio sūnaus.

Po to, kai viešbučio vidiniame kieme išdygo pakeliamas tvoros užtvaras, Aušros kelionė pailgėjo. Dabar, norėdama pasiekti parduotuvę, moteris turi apvažiuoti ne tik visą viešbučio pastatą, bet ir kirsti pagrindinę miesto aikštę.

Į daugiabutyje, pirmame aukšte, esantį butą Jankauskai patenka specialiai įrengtu pandusu, kuris buvo įrengtas iš būsto pritaikymui skirtų paramos lėšų.

Vilmos Danauskienės nuotr./Vieabučio Žibintas administratorius Vincas Mediaauskas
Vilmos Danauskienės nuotr./Viešbučio „Žibintas“ administratorius Vincas Medišauskas

„Anksčiau iki artimiausios parduotuvės važiuodavau per aikštelę – taip žymiai trumpiau. Tik tas, kas juda neįgaliojo vežimėlyje, gali suprasti, kaip sunku yra bet kokia kliūtis kelyje, bet koks šaligatvio pakilimas ar kiekvienas ilgesnis metras. Tačiau yra, kaip yra – suprantu, kad viešbučio savininkai darė viską savo svečių ir lankytojų labui, o kažkoks invalidas čia? Greičiausiai galvoja, kad ko čia tokiems iš viso į gatvę išvažiuot – sėdėkim namuose ir tiek, kol numirsime“, – nuoskaudos neslėpė kalbinta A.Jankauskienė.

Viešbučio „Žibintas“ administratorius Vincas Medišauskas neslėpė pasipiktinimo, kai jo pasiteiravome dėl minėto užtvaro.

„Mes viską įrengėme pagal galiojančius įstatymus. Ten mūsų viešbučio žemė ir mes ją aptvėrėme. Anksčiau čia buvo tiesiog pravažiuojamas kiemas – kas kur norėjo, tas ten važiavo. Pasitaikė, kad ir viešbučio klientų automobilius apgadindavo, ir ten įsikūrusią kavinę siaubė. Tas vidinis kiemas buvo tapęs vos ne girtuoklių ir paauglių rūkymo vieta. O minėtai poniai nėra ko skųstis. Prieš keletą metų mes į šaligatvį ties jos įvažiavimu įdėjome per 10 tūkstančių litų – paklojome trinkeles, kad jai būtų patogiau įvažiuoti. Prie gero greitai priprantama. Kiek čia tų Lazdijų yra? Kaimas! Nei ten pailgėjo tas kelias, nei ką“, – telefonu išrėžė viešbučio valdytojas V.Medišauskas.

Vilmos Danauskienės nuotr./Po to, kai vieabutis apsitvėrė vidinį kiemą, neįgali moteris
Vilmos Danauskienės nuotr./Po to, kai viešbutis apsitvėrė vidinį kiemą, neįgali moteris
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min